Program


Elektra
2

Elektra

Richard Strauss
ELEKTRA
Opera egy felvonásban, német nyelven, magyar és angol felirattal

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2023. május 20. szombat, 19:00

„Megannyi nagyvonalúan fölépített és ezen belül bámulatosan árnyalt jelenet! Mindenütt ambivalenciák, a három nőfigura eredendő rokonsága és az élet megoldatlanságaiból kinövő ellentéte - komplexitássá összeforró ellentmondásosság. Perspektíváikba bele-bele- s egyikéből a másikéba át-átdobódva azt kell éreznünk, amit Klütaimnésztra: 'Was die Wahrheit ist, das bringt kein Mensch heraus', az igazat nem bogozza ki ember” - írta Fodor Géza Kovalik Balázs rendezéséről. 
Richard Strauss Hofmannsthal librettójára írt letaglózó egyfelvonásosa remekmű, a női tragikum operája. Hű adaptációja a görög sorstragédia történetének, amelyben a megbékélés, a bosszú és a háborgó lelkiismeret által szított őrület feszül egymásnak.

ALKOTÓK
Szövegíró: Hugo von Hofmannsthal
Rendező: Kovalik Balázs
Díszlettervező: Antal Csaba
Jelmeztervező: Benedek Mari
Magyar nyelvű feliratok: Mesterházi Máté
Angol nyelvű feliratok: Notis Georgiou
Karigazgató: Csiki Gábor
 
SZEREPOSZTÁS
Karmester: Kocsár Balázs
Klütaimnésztra: Schöck Atala
Élektra: Rálik Szilvia
Krüszothemisz: Miksch Adrienn
Aigiszthosz: Horváth István
Oresztész: Bretz Gábor
Oresztész nevelője: Cseh Antal
Klütaimnésztra bizalmasa: Sahakyan Lusine
Uszályhordozó: Nagy Zsófia
Fiatal szolga: Biri Gergely
Öreg szolga: Fülep Máté
Felvigyázó: Farkasréti Mária
1. szolgáló: Fürjes Anna Csenge
2. szolgáló: Kálnay Zsófia
3. szolgáló: Heiter Melinda
4. szolgáló: Fodor Beatrix
5. szolgáló: Zavaros Eszter

Ajánlatunk


Molnár Ferenc nemzetközileg is elismert ifjúsági regénye számos színpadi és filmes adaptációt ihletett, Magyarországon az egyik legolvasottabb és legnépszerűbb irodalmi mű. A zenés verzió ötlete a 2005-ös A Nagy Könyv című műsor után született: Geszti Péter, Dés László és Grecsó Krisztián munkája, a szöveghez felhasználták Török Sándor átdolgozásának néhány elemét is.

Az ország egyik legsikeresebb előadása ismét Győrben! Mamma Mia! 2026. november 20-án az Audi Arénában.

A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical. A történet ismert: nyüzsgő kikötő, a tenger hullámzása, régi-új szerelmek, esély egy új életre, őrült karneváli forgatag, intrika, bosszúvágy, elégtétel és Párizs, hol jobb és könnyebb az élet... mind-mind megelevenedik Alexandre Dumas világhírű regényének zenés színházi adaptációjában.

Kövess minket!


További ajánlataink


A kalóz

Magyar Állami Operaház

A balett cselekményét az angol romantikus költőnemzedék óriása, Lord Byron 1814-es híres verse, A kalóz inspirálta.

Sári bíró - UTOLSÓ ELŐADÁS! Szép

Új Színház, Nagyszínpad

Választás előtt áll a falu – de nem a férfiak döntenek! Sári bíró utoljára a Nagyszínpadon Esztergályos Cecília alakításában.

Hirdetés

Komédia a köbön! Egy falrengető vígjáték, amely színpadon és filmen egyaránt nagy sikereket aratott!

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!