TÓTFERI
A Tótferi misztériumjáték, szórakoztató, szép mese a káoszról, a világvégéről és egy csöpp irgalomról.
több...
A Tótferi misztériumjáték, szórakoztató, szép mese a káoszról, a világvégéről és egy csöpp irgalomról.
több...
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2021. október 21. csütörtök, 21:00
A Tótferi misztériumjáték, szórakoztató, szép mese a káoszról, a világvégéről és egy csöpp irgalomról. Az Úristen vacogva bolyong és szállást keres a csikorgó, vak téli éjszakában. Az Antikrisztus pedig fölgyújtja az óceánt, az óceán fölgyújtja az eget – mindjárt megmelegszünk.
Kárpáti Péter a Tótferiről:
“Miközben kultúrák épülnek egymásba, változnak, elpusztulnak, újjászületnek, az emberi képzelet nagy teljesítményei átadódnak. Tehát létezik valamiféle folytonosság, csak a folytonosság tudata nincs meg: hogy amit elképzelünk, azt már mások valamilyen formában, ötszáz, ezer, kétezer évvel ezelőtt elképzelték. (…) Az elpusztult legendák előbányászása ezért fontos számomra. Értékmentés. Például amikor rátaláltam a Krisztus-legendákra és a népi világvége-látomásokra, rögtön tudtam, olyan csodavilágokat ások elő, amelyeket szeretnék behozni a köztudatba, szeretném megmenteni őket.”
Egy kisbabának rengeteg veszélyes próbát kell kiállnia, amíg megszületik. Plána ha ő Tótferi, a világhőse. Közben a vaddisznók kórusa a padláson énekel, tubán és mosódeszkán kísérik a történetet. A Tótferi a szegénységről és a reményről szól.
Trafó – Füge Produkció – Titkos Társulat
az előadás hossza: kb. 75 perc
Színészek:
Stefanovics Angéla, Fekete Ádám, Szabó Zola, Kárpáti Pál,
Viktor Balázs, Georgita Máté Dezső, Kárpáti Liza
Dramaturg: ZSIGÓ Anna
Zene: CSIZMÁS András
Látvány: Veronika KERESZTESOVA
Fény: LENGYEL Ákos
Produkciós vezető: TRIFONOV Dóra
Asztalos: SZABÓ SIPOS Ágoston
Konzultáns: TÉRI Gáspár
Írta és rendezte: KÁRPÁTI Péter
A darab Erdész Sándor (Ámi Lajos meséi) és Kálmány Lajos népköltési gyűjtéseinek felhasználásával készült.
Woody Allen a rá jellemző emberismerettel és sziporkázó humorral tárja elénk az emberi kicsinység és nagyság egész tárházát. Nagy büszkeség, hogy előadásunk ősbemutató, a darabot magyar közönség láthatja először a világon.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A szabadság és a szerelem szívmelengető találkozása látványos elemekkel, lovakkal, artistákkal, lendületes táncokkal és sodró erejű színészi játékkal.
2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!