Program


Szerb Kultúra Hónapja: Szerb zeneszerzők nyomában
2

Szerb Kultúra Hónapja: Szerb zeneszerzők nyomában

Nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 3. csütörtök, 19:00

Sztojánovits Péter: F-dúr scherzo zongoraötösre
Sztojánovits Péter: Duett két hegedűre, op. 116
Sztojánovits Péter: 2. cselló-zongora szonáta, op. 64
Sztojánovits Péter: Tercett két hegedűre és brácsára, op. 114
Sztojánovits Péter: „Jugoszláv fantázia” zongoraötösre (Nataša Špaček átirata)
Altro Senso Quintett: Tea Petrović-Balint, Igor Aleksić (hegedű), Jovan Stojanović (brácsa), Dušan Kočišević (cselló), Nataša Špaček (zongora)

MIRKO:  Real Giana Brothers: „Final Doom Symphony”
„Tihomix” (válogatás Vujicsics Tihamér dalaiból)
MIRKO (zongorista - dalszerző - producer)

Kornelije Stanković: „Što se bore misli moje...” – szerb dal, variáció
A Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Gimnázium Diákkórusa
Vezényel: Olivera Mladenović Munišić


A jubileumi Szerb Kultúra Hónapja rendezvénysorozat részeként megrendezésre kerülő, Szerb zeneszerzők nyomában címmel jelzett koncerten magyarországi szerb zeneszerzők műveiből hallhatnak egy rövid válogatást, amely a klasszikus zenétől kezdve, a népzenei elemeken át, a nemzeti töltetű szerb dalokon keresztül egészen a mai kor hangzásvilágáig számos stílust felölel. A program elején Sztojánovits Péter (1877-1957) budai születésű, szinte már elfeledett szerb zeneszerző művei és brahmsi tradíciókra illetve az expresszionista irányzatra támaszkodó zenéje éled újjá a belgrádi Altro Senso zongora kvintett előadásában. Ezt követően szintén szerb felmenőkkel rendelkező MIRKO (Milosevits Mirko, 1982-) az új generáció képviselőjeként lép színre, előadóművészként és az experimentális zenei irányzatban alkotó zeneszerzőként egyaránt. Előadásában saját, immár kiforrott zenei stílusát ismerhetjük fel, miközben emléket állít Vujicsics Tihamér (1929-1975), Pomázon született, de Budapesten alkotó, neves magyarországi szerb népzenekutató és zeneszerző munkásságának is. A koncert végén a Tabán szülötteként, ugyanakkor szerb nemzeti zeneszerzőként tevékenykedő Kornelije Stanković (1831-1865) előszeretettel írt kórusművei közül egy népszerű szerb dalra készült variációt hallgathatnak meg a budapesti Nikola Tesla Szerb Iskola Diákkórusának előadásában. És bár valamennyien a felsorolt zeneszerzők és előadók közül különböző zenei stílust képviselnek, egy valami mégis közös bennük. Ugyanolyan büszkén tekinthet rájuk a magyar és szerb közösség, hiszen a zene, amelyet létrehoztak és közvetítenek mindkét nép kultúrájának értékes részét képezi. A Szerb Kultúra Hónapja rendezvénysorozat mindenkori szervezője a Magyarországi Szerb Kulturális és Dokumentációs Központ, védnöke pedig a Szerb Országos Önkormányzat.

Rendező:
Magyarországi Szerb Kulturális és Dokumentációs Központ

A rendezvénysorozat megvalósítását támogatták: Magyar Kormány Miniszterelnökség - Nemzetpolitikai Államtitkárság Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Szerbia Köztársaság Kulturális és Tájékoztatásügyi Minisztériuma, Szerbia Külügyminisztériuma – Szerb Diaszpóráért Felelős Tanács, Vajdaság Autonóm Tartomány Kultúráért Felelős Titkársága

Ajánlatunk


François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet abszurditása? Nem véletlen. A világirodalom egyik legizgalmasabb magányos hőse ihlet minket, egy szélmalmokkal, és a valódi bűnnel szembeszálló szent fantaszta, az igazság groteszk bajnoka. Hogyan reagál a társadalmunk egy alig hetven kilós önjelölt huszárezredre? What would Kinizsi do?

Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

Kövess minket!


További ajánlataink


Habana Social Club - Búcsú turné

Országosan

Las Vegas előtt még egy utolsó koncert turné Európában. - A HABANA SOCIAL CLUB zenekar Chavez Alberto Reyessel és a…

Bunker Cabaret Szép

Budapesti Tavaszi Fesztivál, Merlin Színház, Nagyterem

A Bunker Cabaret jelenetei Kijev bunkerében születtek. Hogyan lehet beszélni a háborúról? Az ironikus, nyers, egyszerre vicces és megrázó színházi…

Dubrovay László Faust, az elkárhozott című táncdrámájának ősbemutatója a Müpában valósult meg 2016-ban, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. A Goethe…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

Hírlevél feliratkozás

Értesülj hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!