Program


Stephanus bérlet 24/25 IV/2.hangverseny

Stephanus bérlet 24/25 IV/2.hangverseny

Verdi: Requiem

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2024. november 30. szombat, 18:00

Giuseppe Verdi: Requiem

Közreműködik:
Kolonits Klára – szoprán
Fodor Bernadett – alt
Kovácsházi István – tenor
Kovács István - basszus
Szent István Király Oratóriumkórus (karigazgató: Záborszky Kálmán)
Szent István Szakgimnázium Női- és Férfikara (karigazgatók: Soltész Éva, Safarek Krisztián)

Vezényel: Kovács János

Giuseppe Verdi már Itália szerte ismert volt, neve egybeforrott a nemzeti operával és az olasz egység eszméjével, amikor foglalkoztatni kezdte az 1860-as évek végén egy gyászmise terve.  Kezdeményezésére 1868-ban tizenhárom zeneszerzővel egy közös, nagyszabású requiem komponálásába kezdtek Rossini halála évfordulójára, amelynek minden tételét más-más komponista szerezte volna. Miután a kezdeti lelkesedés alábbhagyott és nyilvánvalóvá vált, hogy a szakmai rivalizálás és a gondolkodásbeli különbségek miatt nem fog elkészülni a mű, Verdi a Libera me tétel megkomponálása után, vállalkozó zeneszerző híján, a Dies irae vázlataihoz is nekilátott. Bár kezdetben úgy gondolta, hogy annyi requiem után felesleges még egyet írni, barátjának, Alessandro Manzoninak a halála után maga kereste fel a Milánó város vezetését, hogy felajánlja: gyászmisét komponál az itáliai irodalom kiemelkedő alakja emlékére. Drámai kifejezőereje kapcsán az 1874-ben elkészült művet kritikusai „egyházi köntösbe bújtatott operának” nevezték, ám az valójában több, mint egy újabb Verdi-opera. A Requiem komplex zenei kapcsolatai a komponista kifinomult zeneszerzés technikájáról árulkodik, miközben Verdi zenéje, operáihoz hasonlóan, az emberi érzelmek széles skáláját jeleníti meg a legbensőségesebb pillanatoktól a legszenvedélyesebb érzésekig.

Ajánlatunk


Ezúton meghívjuk Önt és kedves párját, az éves Lakógyűlésünkre! Ha nincs párja, az se baj, hozzon bárkit! Minél többen vagyunk, annál jobb! Van mit megbeszélnünk… Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény.

A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.

Kövess minket!


További ajánlataink


KOVÁCS KATI - VárkertFeszt Szép

Várkert Bazár, Rendezvényterem

Kovács Kati, a magyar könnyűzene egyik legnagyobb ikonja. Júniusban a VárkertFeszten az országos turnéja nyitóállomásaként csendülnek fel feledhetetlen dalai.

Hirdetés

Nemzeti Filharmonikusok - OPERA bérlet

Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

2026/2027, Nemzeti Filharmonikusok, Opera bérlet. Bellini: Norma, Mozart: Don Giovanni, Silver: Csipkerózsika, Hahn: La Carmélite. Fedezzük fel együtt a remekműveket!

Hirdetés

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!