Elise Wilk: Alaszka
Erdélyi Hét
Elise Wilk: Alaszka
időutazó dráma
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió közös produkciója
több...
Erdélyi Hét
Elise Wilk: Alaszka
időutazó dráma
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió közös produkciója
több...
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2025. július 30. szerda, 20:00
Szereposztás:
Nora , Sz.1948 / Gustav, Anita apja – Nagy Dorottya
Victoria, Nora lánya, sz.1972 – Berekméri Katalin
Anita, Victoria lánya, Sz.1991 / Fredi, Victoria apja / A mérnök úr – Gecse Ramóna
Alaszka, egy sugárzó lény / Paula, Gustav élettársa / Cami Aradról / Smântână Néni, postás / Jutta, a kelet-német Jonas lánytestvére / Marcela Penescu, Victoria osztálytársa / Asszisztensnő – B. Fülöp Erzsébet
Berta, egy krémszínű 1300-as Dacia (gyártási éve: 1983)
Zenész – Cári Tibor
Fordította: Albert Mária
Jelmeztervező: Dobre-Kóthay Judit
Díszlettervező: Sós Beáta
Koreográfus: Baczó Tünde
Rendezőasszisztens: Brok Bernadette
Ügyelő: Rigmányi Lehel
Zene: Cári Tibor
Rendező: Sebestyén Aba
Egy 1300-as Dacia volánjánál Victoria időutazásra indul. Az Alaszka nevű entitás kíséretében újraéli saját életének, de édesanyja és lánya életének kulcsfontosságú pillanatait is. Megelevenednek a kaotikus kilencvenes évek és a változás utáni bizonytalan helyzetek, majd végül napjaink világába érkezünk. Három női sorson keresztül az előadás a kommunista múlt által bennünk hagyott nyomokat kutatja.
Elise Wilk legújabb drámája a Yorick Stúdió megrendelésére készült.
Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni?
Egy napsütötte olasz kisváros főterén járunk a hatvanas–hetvenes évek fordulóján, ahol a tenger illata, az örökzöld slágerek és a félreértések legalább olyan sűrűn keringenek, mint a szerelmi vágyak. A történetet a korszak legnagyobb olasz slágerei kísérik, amelyek hol lírai aláfestésként, hol szenvedélyes kommentárként szólalnak meg.
Szegedi Szabadtéri: ahol zene és kaland találkozik! Hősök hajnala, A 3 testőr, Cinefonic, Carmen és Wicked hazánk legnagyobb színpadán!t.
Sétálj velünk a Gellért-hegyen és a Citadellán, hogy megismerd izgalmas történetét és újjászületésének kulisszatitkait!
Pécs Kapunyitás: 19 óra Koncertkezdés: 20:00 Kérjük, ne vásároljatok jegyeket megbízhatatlan forrásból, mert azok jó eséllyel lehetnek hamisak, érvénytelenek!
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!