B. Fülöp Erzsébet

B. Fülöp Erzsébet

Született: 1967.szeptember 22.

Osztályvezető tanár, színész. Gyergyóditrón született.

TANULMÁNYAI:

1982-1986: Matematika-Fizika Líceum, Csíkszereda

1990-1994: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak

1995-2000: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, teatrológia szak

2006-tól doktorandusz a Budapesti Film- és Színművészeti Egyetemen.

Jelenleg a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Osztályvezető tanár, színész. Gyergyóditrón született.

TANULMÁNYAI:

1982-1986: Matematika-Fizika Líceum, Csíkszereda

1990-1994: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak

1995-2000: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, teatrológia szak

2006-tól doktorandusz a Budapesti Film- és Színművészeti Egyetemen.

Jelenleg a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulatának tagja, illetve a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem óraadó tanára

JELENLEG LÁTHATJÁK:

William Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka

Háy János: A Gézagyerek, rendező: Rusznyák Gábor


FONTOSABB SZEREPEI:

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei

2012/2013-as évad

DAJKA – William Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka

2011/2012-es évad

VÍZIKE – Háy János: A Gézagyerek, rendező: Rusznyák Gábor

2010/2011-es évad

ELŐADÓ – Színészbáli Gálaest, rendező: Kövesdy István, aligazgató

LUCIENNE HOMENIDES DE HISTANGUA – Georges Feydeau: Bolha a fülbe, rendező: Kövesdy István

2009/2010-es évad

AZ ANYA – Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres, rendező: David Zinder LUISE GIFT – Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus?, rendező: Bocsárdi László

2008/2009-es évad

A KÖZÉPKORÚ NŐ – Jon Fosse: Alvás, rendező: Sorin Militaru

TERÉZ – Tamási Áron: Hullámzó vőlegény, rendező: Török Viola

2007/2008-as évad

HÉLÈNE – Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező: Kövesdy István

CLAUDIA – Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból, rendező: Harsányi Zsolt

A III. – W. Shakespeare III. Richárdja alapján: A III., rendező: Andreea Vulpe

2006/2007-es évad

EGÉRKE – Örkény István: Macskajáték, rendező: László Csaba

ALISON – A változó hold alatt – Canterbury mesék alapján, rendező: Barabás Olga



ELŐADÓ – Ünnepi gálaest – Volt! Van! Lesz!, rendező: Kovács Levente

ANGYAL – Visky András: A szökés, rendező: Patkó Éva

SARLOTTA – A. P.Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Andreea Vulpe

LÓRI – Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Kovács Levente

MARGIT – Hatházi András: A Dilis Resner, rendező: Parászka Miklós

RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

NYÚL – A. A. Milne: Micimackó, rendező: Kovács Levente

MUSKÁTNÉ – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Babarczy László

HYPPOLITA – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

1999-2000-es évad

BERGMANN-NÉ – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu


Akadémiai Műhely, Marosvásárhely

2011-2012-es évad

ANIMUS – Kiss Csaba: Animus és Anima, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

SZEREPLŐ – Matei Vișniec: Kenyérrel a zsebben, rendező: Patkó Éva

2005-2006-os évad

SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga


Csíki Játékszín - Csíkszereda

2011-2012-es évad

PHILAMINTE – J.B.P. Moliėre: Tudós nők, rendező: Porogi Dorka

2002-2003-as évad

KLÜTAIMNÉSZTRA – Euripidész: Iphigenia Auliszban, rendező: Parászka Miklós


Ariel Színház - Marosvásárhely

MOLL FLANDERS – Daniel Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga, 2001


Tamási Áron Színház - Sepsiszentgyörgy

2006-2007-es évad

BOLOND – W. Shakespeare: Lear király, rendező: Bocsárdi László


Kolozsvári Állami Magyar Színház

MARI – Kárpáti Péter: Méhednek gyümölcse, rendező: Bérczes Laszló, 1997

CLUVIA, JÓSNŐ – Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Csiszár Imre, 1997

BEATRICE – Carlo Goldoni: Velencei ikrek, rendező: Vlad Mugur, 1996

MARI – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Kövesdy István, 1995

MARIA,RENDEZŐ – W. Shakespeare: Vízkereszt, rendező: Victor Ioan Frunză, 1995


Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem - Marosvásárhely

MADAME PERNELLE – J.B.P. Moliėre: Tartuffe, rendező: Tompa Gábor, 1994

PEACHEM-NÉ – Bertolt Brecht: Koldusopera, rendező: Kövesdy István, 1994

HÍRNÉV – Paul Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză, 1994

KATICA – Vörösmarty-Görgey: A fátyol titkai, rendező: Tarr László, 1993


Marosvásárhelyi Nemzeti Színház

MARJA – Gogol: A revizor, rendező: Parászka Miklós, 1994


Szatmárnémeti Északi Színház

MIRANDA – W. Shakespeare: Vihar, rendező: Parászka Miklós, 1988


Rendezései:

Marosvásárhely:

Lázár Ervin: Bab Berci, 2003

Kemény János: Kemény Pont, 2004

Ernyei Béla: Curva Pericolosa, 2004

Carlo Collodi: Pinokkió, 2010


Csíky Gergely Színház – Temesvár

J.B.P. Molière: Szívek és szarvak, 2008

Gianina Cărbunariu: Mady baby, 2009
EGYÉB SZAKMAI TEVÉKENYSÉGEK

Egyéni műsor:

Momo – Émile Ajar Előttem az élet című regénye nyomán, rendező: Killár Katalin, Marosvásárhely/Kolozsvár, 1994-2000


Filmszerep: VATTAÁRUS – Kínai védelem (1999), rendező: Tompa Gábor


TV-játékok:

ANNA PAGE – W. Shakespeare: A windsori víg nők, rendező: Horváth Z.Gergely

MADAME PERNELLE – J.B.P. Moliėre: Tartuffe, rendező: Tompa Gábor

GORDONNÉ – Witold Gombrowicz: Operett, rendező: Tompa Gábor

BERGMANN-NÉ – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Éry Kovács András

HYPPOLITA – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

DEMAGÓG, NYEGLE – Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Anca Bradu
SZAKMAI ELISMERÉSEK

SZEMÉLYES DÍJAI:

2000 – Poór Lili-díj, Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület

2002 – Legjobb női alakítási-díj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga)

2002 – Női alakítás-díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Budapest (Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga)

2004 – Legjobb női mellékszerepért járó díj, Thalia Open Fesztivál, Marosvásárhely (Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2004 – Legjobb női mellékszereplőnek járó díj, Topfest Országos Színházi Fesztivál, Marosvásárhely (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2004 – Legjobb női mellékszerepért járó díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Budapest (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2004 – Legjobb női mellékszerepért járó UNITER felterjesztés (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2006 – Női alakítási díj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

2007 – Jászai Mari-díj

2009 – Közönségzsűri díja valamint Dr. Oláh Albert Kisvárda város polgármesterének díja, Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

DÍJAZOTT ELŐADÁSAI:

1994 – Nemzetközi Színházi Találkozó díja, Nagyszeben (Paul Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză

1994 – Különdíj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză)

1996 – Legjobb előadásért járó UNITER-díj (Carlo Goldoni: Velencei ikrek, rendező: Vlad Mugur)

2001 – Legjobb rendezésért járó UNITER-díj (Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu)

2004 – Legjobb előadás közönségdíja, Kisebbségi Színházak Fesztiválja, Temesvár (Hatházi András: A Dilis Resner, rendező: Parászka Miklós)

2006 – Kritikusok díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

2006 – Legjobb előadás-díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Eger (Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

2006 – A kisvárdai Várszínház és Művészetek háza díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2006 – A Kisvárdai Lapok szerkesztőségének díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Parasztopera

Parasztopera

Katona József Színház
Osztályvezető tanár

Ajánlataink


Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

x

A felhasználói élmény növelése érdekében oldalunk cookie-kat használ. Oldalunk használatával ön beleegyezik a cookie-k használatába. RendbenTovábbi információ