Nagy Dorottya

Nagy Dorottya

Színész.

TANULMÁNYAI:

1999-ben: végzett a Szentgyörgyi István Színművészeti Akadémia színész szakán

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának tagja.

JELENLEG LÁTHATJÁK:

Maxim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely), rendező: Keresztes Attila

Székely Csaba: Bányavakság, rendező: Sebestyén Aba

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Színész.

TANULMÁNYAI:

1999-ben: végzett a Szentgyörgyi István Színművészeti Akadémia színész szakán

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának tagja.

JELENLEG LÁTHATJÁK:

Maxim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely), rendező: Keresztes Attila

Székely Csaba: Bányavakság, rendező: Sebestyén Aba

Verebes István: Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

FONTOSABB SZEREPEI:

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatnál játszott szerepei

2012/2013-as évad

IRINGÓ – Székely Csaba: Bányavakság, rendező: Sebestyén Aba

2011/2012-es évad

VIRÁG – Verebes István: Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

ILONKA – Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

MIÉRE - Lovassy Cseh Tamás: Vale-búcsú, rendező: Kövesdy István

2010/2011-es évad

DZSINA – Dorota Masłowsa: Két lengyelül beszélő szegény román, rendező: Theodor Cristian Popescu

2009/2010-es évad

IRÉN – Kiss Csaba: A dög, rendező: Kiss Csaba

2008/2009-es évad

HELÉN – Müller Péter – Seress Rezső: Szomorú vasárnap, rendező: Kincses Elemér

PAULINE THIBAULT – Ingmar Bergman: Dúl-fúl, és elnémul, rendező: Kövesdy István

2007/2008-as évad

HÉLÈNE – Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező: Kövesdy István

CANDIDA/GIANNINA – Carlo Goldoni: A legyező, rendező: Kiss Csaba

IZABELLA – William Shakespeare: Szeget szeggel, rendező: Alexandre Colpacci

2006/2007-es évad

YVONNE – Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő, rendező: Alexandre Colpacci

2005/2006-os évad

ELŐADÓ – Volt! Van! Lesz! – ünnepi gálaest, rendező: Kovács Levente

PHILIA – „Hallottátok, mi esett meg útban a fórum felé?!” – Plautus nyomán, rendező: Bokor Peter

MARISKA – Szigligeti Ede: Liliomfi, rendező: Gali László

2004/2005-ös évad

ELŐADÓ – Szaggatlak, mint a fergeteg – József Attila emlékműsor, rendező: Balázs Éva

KÁTYA – Janusz Głowacki: Negyedik nővér, rendező: Alexandre Colpacci

GYÖRGYIKE – Szomory Dezső: Györgyike drága gyermek, rendező: Kovács Levente

LINDA LAUZON – Michel Tremblay: Bingó! Bingó!, rendező: Bokor Péter

2003/2004-es évad

ELŐADÓ – Karinthy Frigyes: Egy nőt szeretni, rendező: Tatai Sándor (felolvasószínház)

SUZON – Robert Thomas: Nyolc nő, rendező: Radu Dinulescu

BÁNFFY KATALIN – Szétszórtan, rendező: Kovács Levente (felolvasószínház)

MATILD – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

ELŐADÓ – Túl az Óperencián – zenés kabaré, rendező: Kilyén László, Sebestyén Aba

BERDE MÁRIA – In memoriam Kemény János - irodalmi est

ZSUZSI – Barta Lajos: Zsuzsi, rendező: Kovács Levente

2002/2003-as évad

LOVAG – Marivaux: Két nő közt, rendező: Alexandre Colpacci

TIGRIS – A.A.Milne: Micimackó, rendező: Kovács Levente


Akadémiai Műhely Marosvásárhely

FATIMA – Roland Schimmelpfenning: Az arab éjszaka, rendező: Szabó Máté, 2004


Szatmárnémeti Északi Színház

LUJZA – Friedrich Schiller: Ármány és szerelem

BÖSKE – Molnár Ferenc: A doktor úr

LYDIA – Molnár Ferenc: Egy, kettő, három

BIANCA – William Shakespeare: A makrancos hölgy

JÚLIA – William Shakespeare: Romeó és Júlia, rendező: Parászka Miklós, 2001

JURA – A.P. Csehov – Kiss Csaba: De mi lett a nővel

VARJA – A.P. Csehov: Cseresznyéskert

DRUSILLA – Valló Péter–Vajda Katalin–Fábri Péter: Anconai szerelmesek, 2004

MENNYASSZONY – Ivancsits Tamás: A téklozló fiú, rendező: Buzogány Béla, 2000


Csíki Játékszín, Csíkszereda

LENKE – Molnár Ferenc: A doktor úr, rendező: Parászka Miklós, 1999


Szentgyörgyi István Színművészeti Akadémia

BÖSKE – Barta Lajos: Szerelem

CHARLOTTE CORDAY – Peter Weiss: Marat / Sade

SZAKMAI ELISMERÉSEK:

2003 – a Hunyadi László Baráti Köre Társaság díja

2005 – Erdős Irma-ösztöndíj

2007 – A legjobb női alakítás díja – Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós

2007 – Kisvárda Város Női Alakítási Díja – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2007 – Erdős Irma-ösztöndíj

2007 – Színikritikusok Díja– jelölés

Bányavakság

Bányavakság

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Iringó
Bányavakság

Bányavakság

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
IRINGÓ
Bányavirág

Bányavirág

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
Ilonka
BÁNYAVIRÁG

BÁNYAVIRÁG

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Színész
Bányavirág

Bányavirág

Nemzeti Színház
Ilonka
Bányavirág - német nyelvű előadás

Bányavirág - német nyelvű előadás

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Színész
Határon Túli Hétfők Figaro (Marosvásárhely)

Határon Túli Hétfők Figaro (Marosvásárhely)

Thália Színház Nonprofit Kft.
GRÓFNŐ, a felesége
HTMSZ Bányavakság Marosvásárhely

HTMSZ Bányavakság Marosvásárhely

Thália Színház Nonprofit Kft.
Iringó
Mélyben

Mélyben

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
NASZTYA
xxxGoldoni: A legyező

xxxGoldoni: A legyező

Klebelsberg Kultúrkúria
Candida, az unokahúga - Giannina, a lánya

Ajánlataink


Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

x

A felhasználói élmény növelése érdekében oldalunk cookie-kat használ. Oldalunk használatával ön beleegyezik a cookie-k használatába. RendbenTovábbi információ