Program


Diótörő
8

Diótörő

Csajkovszkij életművének leghíresebb dallamaira épülő zenés mesejáték, amelyben karácsony estéjén, a szeretet legszentebb ünnepén, éppen a szeretet hiánya okozza a legfájdalmasabb csalódásokat. De felbukkan a herceg, az elvarázsolt kis diótörő fabáb, és szédületes kalandok során vezet végig az önmegvalósítás útján.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2019. december 15. vasárnap, 11:00

A jól ismert Csajkovszkij-muzsikára készülő bábmusical folytatja A dzsungel könyvével és a Pán Péterrel megkezdett, a magyarországi bábszínházakban egyedülálló törekvést, amely a zene és a báb kapcsolatát vizsgálja.

Szereplők:
Maryann, kislány....................... Koós Kincső
Mishy, kisfiú.............................. Antal Csanád
Max bácsi.................................. Herein János
Diótörő herceg, kisfiú................ Harangozó Álmos / László Bence
Tündér (anya)........................... Bábinszki Ágnes
Patkánykirály............................. Zádori Szilárd
Patkány anyakirálynő................ Bencze Mónika
Patkány seggéd tiszt I............... Sóvári Csaba Olivér
Patkány seggéd tiszt II.............. Szilner Olivér
Hiszterika.................................. Szűcs Réka
Majmonka................................. Mészáros Pancsa
Zenebona.................................. Szabados Böbe

E.T.A. Hoffmann novellája alapján írta, és Csajkovszkij zeneművei alapján zenéjét összeállította: Éry-Kovács András
Zenei feldolgozások: Zádori Szilárd
Báb- és díszlettervező: Csonka Erzsébet
Koreográfus: Topolánszky Tamás
A rendező munkatársa: Soó Gyöngyvér
Rendező: Éry-Kovács András

Ajánlatunk


Zenei bravúr: Beethoven és Rachmaninov 3. zongoraversenyével tér vissza Balog József, aki főnixmadárként, betegségéből újjászületve varázsolja hatalmas ünneppé a Danubia szezonzáróját a Zeneakadémián.

Tena Štivičić kortárs horvát drámaíró 3tél című díjnyertes darabja igazi kelet-közép-európai történetet mutat be. Három idősíkon keresztül – 1945-ben, 1990-ben és 2011-ben – tárul fel a Kos-család több generációjának története, hogy e régi ház privát tereit miképpen töltik meg élettel, szeretettel és fájdalommal.

Kövess minket!


További ajánlataink


ERKEL360: LAKÓGYŰLÉS, a musical Szép

Erkel Színház

Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény. A sorozat első bemutatója a…

Micimackó, avagy mi lesz a Százholdas pagonnyal? Szép

Kolibri Színház

Fordulatos vidám mese, amiben sok kaland vár Micimackóra és barátaira, de egy dolog sosem változik, hogy Micimackó szereti a mézet.

Hirdetés

A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!