Program


Az Indiai Klasszikus Zene Mesterei XXVI. Purvi Parikh, Bharat Bhushan Goswami, Bhupinder Singh Chagg

Az Indiai Klasszikus Zene Mesterei XXVI. Purvi Parikh, Bharat Bhushan Goswami, Bhupinder Singh Chagg

Az indiai zene varázslatosan szól, de még az indiai klasszikus zenén belül is vannak különlegesen egzotikus hangzású, sőt varázserővel bíró rágák, illetve olyanok is, amiknek a hagyomány szerint mágikus tulajdonsága is van.

Nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 29. vasárnap, 20:00

Ilyen rágákat mutat be a két avatott szólista Purvi Parikh és Pandit Bharat Bushan Goswami, akik az emberi énekhanggal és az emberi hanghoz nagyon hasonló szárangi nevű indiai hegedűvel szólaltatják meg a mágikus dallamokat.

A koncert elején rövid történeti és hangtani magyarázatokkal mutatjuk be az elhangzó rágákat.

Purvi Parikh - ének
A Kirana Gharana zenésze, amely az egyik legérzelemgazdagabb előadói iskola Indiában. Édesapja Pandit Arvind Parikh kezdte tanítani. Ustad Fayyaz Ahmed Khan, Ustad Niaz Ahmed Khan és Girija Devi énekesek mellett olyan világhírű zenészek is tanították, mint Ustad Vilayat Khan, Ustad Sultan Khan és Ustad Maskoor Ali Khan.

Bharat Bhushan Goswami - szárangi
A szárangi nem beszél, de sóhajt, nevet, sír és ami a legfontosabb: énekel. Bharat Bhushan Goswami a legendás Mathura városában született, ahol – az indiai történetírás szerint – Krisna is meglátta a napvilágot. Apja és nagyapja is elismert zenésze volt a híres Radha Rani templomnak. Az éneklés mellett kezdett el játszani szárangin.

Bhupinder Singh Chaggar - tabla
Az egyik legkitűnőbb tanítványa Pt. Sharda Sahainak, a Benares tabla Gharana nagymesterének. A több évtizednyi gyakorlással és koncertezéssel nemcsak Európa, de India egyik elismert tabla szólistája lett.

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Kövess minket!


További ajánlataink


Fejes Endre - Presser Gábor: Jó estét nyár, jó estét szerelem

Pesti Magyar Színház, Sinkovits Színpad

A Jó estét nyár, jó estét szerelem a magyar zenés színházi irodalom egyik legkülönlegesebb, egyben legsikeresebb darabja. Ősbemutatója óta igazi…

De Profundis - Fülei Balázs zongoraestje

Zeneakadémia, Nagyterem

A Liszt Ferenc-, Artisjus és Junior Prima díjas zongoraművész, Fülei Balázs "De Profundis" koncertjén Chopin, Beethoven, Bartók, Messaiaen és Liszt…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

Hírlevél feliratkozás

Értesülj hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!