Program


Amadeus
3

Amadeus

A címszereplő Wolfgang Amadeus Mozart és az olasz származású komponista, Antonio Salieri közötti legendás konfliktus ihlette meg a szerzőt, amelyet többek között Puskin is feldolgozott. Salieri - szinte egyedüliként Bécsben - felismeri Mozart zsenijét, és innentől kezdve egyetlen célja van: háttérbe szorítani a fiatal tehetséget, hogy az ne tudja elhomályosítani az ő munkásságát.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2011. május 25. szerda, 19:00

Peter Shaffer: Amadeus  - dráma

A címszereplő Wolfgang Amadeus Mozart és az olasz származású komponista, Antonio Salieri közötti legendás konfliktus ihlette meg a szerzőt, amelyet többek között Puskin is feldolgozott. Salieri - szinte egyedüliként Bécsben - felismeri Mozart zsenijét, és innentől kezdve egyetlen célja van: háttérbe szorítani a fiatal tehetséget, hogy az ne tudja elhomályosítani az ő munkásságát.
Ezt leginkább udvari intrikákkal és cselszövésekkel éri el, és ebbe Mozart szó szerint beleroppan. Az 1926-ban született író művei Magyarországon sem ismeretlenek, emlékezetes hazai előadásokat láttunk mind a Black Comedyből, mind pedig az Equusból. Schaffer az Amadeust 1979-ben írta, 1980-ban mutatták be a Londoni Nemzeti Színházban, 1984-ben pedig Milos Forman nagy sikerű filmet forgatott belőle. A film számos rangos elismerésben részesült, többek között nyolc Oscar-díjat is kapott. Az Amadeus magyar ősbemutatója 1982-ben a Pesti Színházban volt, az előadást Kapás Dezső rendezte, és Salieri szerepét a miskolci előadás rendezője, Tordy Géza játszotta.

fordító: Vajda Miklós
díszlettervező: Peter Umbach
jelmeztervező: Laczó Henriette
zenei munkatárs: Szakács Sára
mozgás: Majoros István
ügyelő: Együd Tünde
súgó: Bíró Klára
rendezőasszisztens: Pöltz Júlia

közreműködő:
Baksy Ákos
Bodor László
Kurucz Zsuzsa
Majláth Mariann
Márton András
Molnár Róbert
Nagy Nándor
Simon Ildikó
Takács Mária

RENDEZő: TORDY GéZA

Ajánlatunk


Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Jönnek a sznob fésűkagylójukkal, egyenek inkább császárhúst!

Woody Allen a rá jellemző emberismerettel és sziporkázó humorral tárja elénk az emberi kicsinység és nagyság egész tárházát. Nagy büszkeség, hogy előadásunk ősbemutató, a darabot magyar közönség láthatja először a világon.

Kövess minket!


További ajánlataink


Szuvidált szenvedélyek

Belvárosi Színház

Mi a gasztronómia: művészet vagy üzlet? Mi a fontosabb: a tökéletesség, vagy a nagy forgalom? Egy zseniális séf és egy…

Be Massive Szilveszter - New Year's Eve Party Szép

Várkert Bazár, Rendezvényterem

Az idén 22 éves Be Massive. Az elmúlt évek szilveszteri eseményei rendkívül népszerűek voltak, a jegyek pillanatok alatt elfogytak, ezért…

Hirdetés

Mi lenne, ha a színész kinyitná a műhely ajtaját, ahol versek előadásán dolgozik?

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Gift card

Ajándékozz élményt!

Válogass karácsonyi ajándékutalványainkból!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!