Program


Székely Csaba: MI vagyok

Székely Csaba: MI vagyok

vendég előadás
Bemutató a Szegedi Nemzeti Színházban: 2026 május 26.

Az előadás 14 éven felülieknek ajánlott!

Aktuális előadások



Székely Csaba: MI vagyok

A budapesti Pinceszínház  vendégjátéka

Van egy nő, aki okos, szellemes, szép, mégsem sikerül rátalálnia a boldogságra. Vagy talán pont azért nem, mert ő ilyen. Ugyanis lehet, hogy a boldogságot olyanoknak tartogatják, akik nem keresik. Elindul hát, hogy a párkeresés zsákutcái után végre találjon egy helyes irányt.
Egy olyan élet felé, amit érdemes élni.

Útja egy idegen országon át kanyarodik vissza önmagához. Ezalatt nemcsak azt próbálja megérteni, hogy hol van az ő helye a világban, hanem arra is választ keres, hogy a mesterséges intelligencia korában mit jelent embernek lenni. Mik vagyunk és mivé leszünk, ha ezt az utat járjuk. Ám miközben a tudomány és technológia vívmányait használja, hogy jobban megértse a világ működését, azalatt megrázó veszteségeket kell feldolgoznia.
Jelenleg egy olyan jelenség hajnalán vagyunk, amely az egész emberiség jövőjét meghatározza, hiszen radikálisan átalakíthatja életünk minden területét, beleértve a munkánkat, a személyes kapcsolatainkat és a művészeteket is. Ahogy ez az új technológia egyre fejlettebbé válik, úgy alakulhat át minden, amit eddig önmagunkról tudtunk, vagy amiről úgy hittük, hogy tudjuk.

„A MI vagyok lírai, filozofikus és érzelmi töltetű mű, amely mélyen rezonál mindazokkal, akik az élet értelmét keresik a veszteség árnyékában” – írja a darabról a mesterséges intelligencia.

Bakonyi Csilla alakítja Emmát, aki megpróbálja megtalálni a saját helyét és értelmét egy Isten, ember és gép hármasa által meghatározott világban. Székely Csaba drámaírónak több darabja is fut a Pinceszínházban, ám most életében először rendezőként is bemutatkozik.

Fotó: Szabó Réka

Szereplő
Bakonyi Csilla

Alkotók
Író: Székely Csaba
Zene: Cári Tibor
Videó: Fuchs Máté
Díszlet: Enyvvári Péter
Jelmez: Cselényi Nóra
Rendezőasszisztens: Ébl Helga
Súgó: Szeitl Zelma

Rendező: Székely Csaba

Az előadás 14 éven felülieknek ajánlott!
1 óra 20 perc - szünet nélkül

Kövess minket!


További ajánlataink


Elefántos dal Szép

Pinceszínház

Eltűnt orvos, rejtélyes ügy, manipuláció és egy veszélyes páciens, aki talán mindent tud. Egy fordulatokkal teli történet.

Hirdetés

A Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója először rendez operettet, méghozzá a világ leghíresebbjét!

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!