Program


Szabó Magda - nap
2

Szabó Magda - nap

”Minden, ami ő volt” - könyv, film, színház, beszélgetés és díjátadó ünnepség

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2025. október 11. szombat, 16:00

Október 11-i tematikus Szabó Magda-nap során az írónő művei kerülnek középpontba felolvasások és vetítések révén, bemutatva a szerző sokoldalúságát és kerületi kötődéseit. A rendezvény részeként harmadik alkalommal adják át a Szabó Magda-díjakat, amelyek az irodalmi és kulturális teljesítmények elismerését szolgálják.

107 éve, 1917. október 5-én született Szabó Magda Kossuth-, József Attila-, Déry Tibor- és Prima Primissima-díjas író, költő, műfordító, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja,     a XX. század egyik legjelentősebb alkotója, ugyanakkor a legnépszerűbb is az olvasók körében, ami szintén arról tesz bizonyságot: szavai örök érvényűek, versei, prózái, regényei vagy akár útinaplói végigkísérik életünket.

Az egyik legtöbbet fordított magyar íróként regényei számos országban és nyelven megjelentek.

A Szabó Magda-díjat az író jogörököse, Tasi Géza alapította 2023-ban. 
Az irodalmi díjat minden évben olyan művészeknek adják át, akik munkásságukkal sokat tettek Szabó Magda életművének életben tartásáért. Minden évben egy írót, valamint egy társművészeti ágban alkotó személyt díjaznak.

A díjjal járó érmeket Juha Richárd Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész készítette.
Az idei év díjazottjai Bánfalvy Ágnes és Háy János.

Közreműködők:
- Juhász Anna irodalmár
- Pindroch Csaba, Verebes Linda
- Tasi Géza
- Bánfalvy Ágnes, Egri Kati, Kovács István, Perla Erzsébet
- Háy János
- Zene: Juhász Gábor, Szalai Péter

Műsor
- 16.00: „Az élet vagy” – Szabó Magda és Szobotka Tibor szerelme –  Pindroch Csaba és Verebes Linda (felolvasószínház)
- 18.00: Díjátadó és Gála
     - Megnyitó és díjátadás (Tasi Géza jogörökös, Juhász Anna)
    - Díjazottak (Bánfalvy Ágnes és Háy János)
- 18.15: Abigél –  Lépj közelebb a Matulához! – filmrészletek és beszélgetés Bánfalvy Ágnessel, Egri Katival és Kovács Istvánnal és Perla Erzsébettel
- 19.00: Beszélgetés Háy Jánossal (zene: Juhász Gábor, Szalai Péter)

Ajánlatunk


A düsseldorfi Kraftwerk az elektronikus zene egyik úttörője, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

koncertmusical

A MESEMONDÓ egy különleges zenei utazás lesz Caramel-lel, aki idén visszatér Margitszigetre. esőnap: július 15.

Kövess minket!


További ajánlataink


Evita

Madách Színház

Evita története Tim Rice szövegével és Andrew Lloyd Webber zenéjével először albumként jelent meg 1976-ban. Az album sikere után született…

Bécsi klasszika és romantika világhírű előadókkal: ez a Nemzeti Filharmonikusok Ferencsik bérletének kínálata a 2026/2027-es évadban. Szeretettel várjuk hangversenyeinken!

Hirdetés

Ádám almáiAdams aebler dán-német vígjáték, 94 perc, 2005 dán nyelven, magyar felirattal

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!