Program


Richard Strauss: Capriccio

Richard Strauss: Capriccio

Kocsis Zoltán és az általa tizenöt éve vezetett Nemzeti Filharmonikus Zenekar néhány esztendeje új területet hódít meg a közönség nagy örömére: ritkán játszott operákat adnak elő.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2013. március 14. csütörtök, 19:30

Ezek között külön vonulattá nő a Richard Strauss-sorozat, amelyben eddig a Daphné szólalt meg, a 2012/2013-as évadban pedig további két dalművet láthat a nagyérdemű: A hallgatag asszonyt, illetve a zeneszerző utolsó operáját, amely a Capriccio címet viseli. A második világháború alatt 1942-ben Münchenben bemutatott opera különlegessége, hogy Strauss fiktív műfajba sorolta, s alcímében Konversationsstück für Musik, azaz zenés társalgásként jelölte meg.

Mint oly sok operájának, ennek a cselekménye is a 18. században játszódik, stilárisan is megjelenítve a kort, természetesen straussi szemüvegen keresztül. A mű vezérgondolata: mi a fontosabb egy operában, a zene vagy a szöveg? (Ugyanezt a kérdést már Antonio Salieri is felvetette egyik 1786-ban írt egyfelvonásosában.) Olivier, a költő, illetve Flamand, a zeneszerző külön-külön alkotott valamit a grófnő születésnapjára, s mielőtt közös mű írásába fognának, nekiszegezik az opera fő kérdését. A grófnő azonban éppúgy nem képes választani a kegyeiért versengő két hódoló közt, mint ahogy nem tudja elválasztani a szöveget a zenétől. „Ha az egyiket előnyben részesíted, elveszejted a másikat” – mondja az opera végén, majd főudvarmestere bejelenti: a vacsora tálalva!

Műsor:

R. Strauss: Capriccio –zenés társalgás egy felvonásban, op. 85
A grófnő: Rost Andrea
A gróf, a grófnő bátyja: NN
Flamand, muzsikus: Jörg Schneider
Olivier, költő: NN
La Roche, színigazgató: Franz Hawlata
Clairon, színésznő: Meláth Andrea
Monsieur Taupe: NN
Olasz énekesnő: NN
Olasz tenor: Horváth István
Udvarmester: NN

Közreműködik: a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és Énekkar (karigazgató: Antal Mátyás)

Ajánlatunk


vígjáték 2 részben

rockopera SZÖRÉNYI LEVENTE–BRÓDY JÁNOS - BOLDIZSÁR MIKLÓS: EZREDFORDULÓ CÍMŰ DRÁMÁJA ALAPJÁN

Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.

Kövess minket!


További ajánlataink


Amerikai álmok – Budafoki Dohnányi Zenekar Szép

Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Az est az álmodozás, a szabadság és az újrakezdés eszméjét idézi meg Gershwin, Bernstein, John Adams és Grofé művein keresztül.

ANDRÉ RIEU 2026

MVM Dome

A közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen keringők is helyet…

Világpremier Budapesten, három ikon egy színpadon!

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!