Pastorale
A 17:18-as bérlet záró hangversenyén a bécsi klasszika két nagymesterének művei kaptak helyet. több...
A 17:18-as bérlet záró hangversenyén a bécsi klasszika két nagymesterének művei kaptak helyet. több...
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2025. március 14. péntek, 17:18
Elsőként az „operák operája”, vagyis Mozart 1787-ben Prágában bemutatott Don Giovannijának pompás nyitánya hangzik el, majd a mester egyik különleges versenyműve, az 1778-ben Párizsban a zenekedvelő arisztokrata, Guines herceg megrendelésére készült gyönyörű Fuvola-hárfa kettősversenyének álomszép lassú tételét szólaltatják meg a zenekar kiváló művészei, Jakobus Weichinger és Yun-huan Chen.
A hangverseny második félidejében Beethoven 1808-ben keletkezett, öt tételes, programzenei törekvésével már a 19. század, a nagyromantika stílusát előlegező 6. „Pastorale” szimfóniájának részletei hallhatja a közönség.
Az est házigazdája dr. Szabó Balázs zenetörténész, dirigense Berkes Kálmán lesz.
Műsor:
W. A. Mozart:: Don Giovanni — nyitány, KV 527 7’
W. A. Mozart: C-dúr fuvola-hárfaverseny, KV 299 — 2. tétel, Andantino 9’
L. van Beethoven: VI. (F-dúr) szimfónia, op. 68, „Pastorale” — részletek 30’
Közreműködik:
Jakobus Weichinger — fuvola
Yun-Huan Chen — hárfa
Műsorvezető: dr. Szabó Balázs
Vezényel: Berkes Kálmán
A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
éretlen komédia Ifj. Vidnyánszky Attila és Németh Nikolett szövege, valamint a társulat improvizációi alapján
Dupla jubileum, dupla Ring: 2026-ban tekintélyes évfordulókat ünnepelhetünk a Budapesti Wagner-napokon...
Boggie és Sziámi izgalmas francia kultúrtörténeti barangolásra invitál minden frankofón érzelmű embert.
színes, magyar thriller, 124 perc (16) R.: Holtai Gábor SZ.: Gryllus Dorka, Molnár Áron, Lovas Rozi
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!