Program


Ódonságok városában

Ódonságok városában

Ódonságok városa – így nevezte Óbudát Krúdy Gyula. Mi maradt meg a Krúdy által ismert Óbudából? Ezen a sétánkon megmutatom Neked azt az Óbudát, amit Krúdy is ismerhetett.
 több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2022. február 20. vasárnap, 15:15

Ma már Óbudán a múlt és jelen egymás mellett él, ebből ragadok ki egy részletet: meglátogatjuk a főváros legrégebbi, ma is működő, megújult és megszépült zsinagógáját. Az épület korának egyik legimpozánsabb alkotása volt, a Habsburg Birodalom legnagyobb zsinagógája, egyben egész Európa egyik legszebb zsidó imahelye. Maga József nádor is gyakran mutogatta külföldi vendégeinek Óbuda legkiemelkedőbb büszkeségeként.

A másik épület a Péter Pál templom, melynek egyik érdekessége, hogy Szent István királyunk templomalapító rendelkezése óta (1015) több templom is állt ezen a helyen.
Óbuda 1659-ben került a Zichy-család birtokába és körülbelül 100 évig ez a befolyásos család határozta meg Óbuda életét. Vajon hol áll a kastélyuk? Mit tettek Óbudáért?

A helyszínek között óbudai történetekkel szórakoztatlak benneteket, miközben a régi és az új épületek között barangolunk. Tudtad, hogy Óbudán található az első műemlékünk? Hogy már 50 éve adták át az első panelt? Hogy egy időben milyen jelentős volt az ipara? Vajon hány kiskocsma, vendéglő volt itt és mit szolgáltak fel a szomjas és éhes vendégeknek?
A séta során az Óbudai zsinagógába és a Péter Pál templomba megyünk be és megnézzük idegenvezetéssel.

A zsinagóga és a templom nyitvatartási idejében barangolunk, azonban a zsinagóga és a templom is fenntartja magának a jogot a nyitva tartásának megváltoztatására, a helyszín korlátozására.

Barangolós ügyeleti telefonszám egy órával a program kezdése előtt: 70/2676445

Egyéb díjak (az egyéb díjak a helyszínen fizetendőek készpénzben a részvételi díjon felül):
belépő az Óbudai zsinagógába: 1300 Ft/fő
Tourguide készülék bérleti díja: 400 Ft/fő
Találkozó: Budapest, III. kerület Óbudai zsinagóga bejáratánál 5-10 perccel kezdés előtt
Térkép: https://goo.gl/maps/tsgtipgiFkVFfas27

Általános szerződési feltételeket és az Adatvédelmi és Adatkezelési szabályzatot itt találod:
Adatvédelem: https://drive.google.com/file/d/17E9qWU9Yf9q0ROudqk4HKHDC6RQjpSqi/view?fbclid=IwAR3EMx3URGKC0h6OfX1CqpXg8-UHGjCSLYxX7e3V2P9TMIMf-2q8mIYQnSM

ÁSZF: https://drive.google.com/file/d/1jxY3jpH8Lb5AKSdmnUO-i7Sg5PO0v_5a/view?fbclid=IwAR2MZ6FQRaG1RlwxrEw8BxGo40lmaGLxyvWlyZmpJjwINw-G7YcHzKqCUqo

Légy szíves olvasd el!

A barangolás vége Óbudán a Fő téren lesz.
Időtartam: kb. 2 óra

Egyéb tudnivalók:
A zsinagóga templom, szent hely. FONTOS! Hölgyeknek fedett váll, férfiaknak fejfedő viselete kötelező a zsinagógában! Rövid szoknya, sortnadrág nem megengedett. Fotózni lehet az épületben.
A programok füstmentesek, kérlek, hogy a találkozási ponttól a program végéig ne gyújts rá, köszönöm! Részvétel saját felelősségre. A programváltozás jogát fenntartom!

A barangolást rossz idő esetén is megtartom.

Tourguide készülék: A programon tourguide készüléket használunk. Amennyiben van bármilyen 3,5 jack dugós fülhallgatód (pl. telefonhoz kapott headset, vagy előző sétáról megmaradt fülhallgató), akkor légy szíves hozd magaddal a sétára és azt használd a készülékhez, így nem kell felhasználnunk egy egyszer használatos fülhallgatót és ezzel Te is hozzájárulsz a környezetünk védelméhez. Amennyiben nem tudsz magaddal hozni fülhallgatót, vagy otthon felejtetted, természetesen továbbra is tudok neked biztosítani a készülékhez.

A programra az aznap érvényben lévő járványügyi szabályok vonatkoznak! Ezek betartását kérem minden résztvevőtől.

Kérdés esetén írj a hello@barangolobk.hu címre vagy üzenj Messengeren a facebook.com/barangolobk oldalon.

Várlak sok szeretettel, legyél Te is Barangoló!

Ajánlatunk


Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.

Lázár Ervin csupaszív, tanulságos meséi Gerner Csaba humoros és érzékeny átiratában, Gulyás Levente játékos és fülbemászó dallamaival kelnek életre a Madách Színházban, közös kalandozásra invitálva kicsiket és nagyokat egyaránt.

Kövess minket!


További ajánlataink


MARXTŐKÉJE Szép

Nemzeti Színház, Nagyszínpad

Karl Marx filozófiai munkája, A tőke tragikus félreértések tömegének alapja. Felismerései egy testet és lelket megnyomorító ideológiát hívtak életre. Miért…

Hirdetés

Francia rúdugrás

Játékszín

Három nő és három férfi, ez egy szextett – bár a szerepek meglepően cserélődnek ezen a viharos éjszakán. Eleinte minden…

Johann Sebastian Bach – Felix Mendelssohn-Bartholdy MÁTÉ-PASSIÓ Oratórium két részben, német nyelven, magyar, angol és német felirattal

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!