Program


NŐI POSTA - Oláh Ibolya színházkoncertje
4

NŐI POSTA - Oláh Ibolya színházkoncertje

Valahol van egy nagy, központi szív-panasziroda. Talán egy égi főpostán, ahol mindenkit meghallgatnak.
Az előadás hossza 80 perc.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2022. július 2. szombat, 20:30

Ott ül-áll-beszél-énekel egy nő, akit, mondjuk, Ibolyának hívnak. Ma ő van szolgálatban ebben a hivatalban. A sok panaszra orvosság nincs. Feloldás – talán.

2018-ban jelent meg Oláh Ibolya „Voltam Ibojka” című cédékönyve. Többek között Szép Ernő, Erdős Virág, Parti Nagy Lajos, Závada Péter műveit énekli. A zeneszerző Presser Gábor. A sajátos stílus-kavalkádot Oláh Ibolya személyisége inspirálta. A CD anyaga nem koncertet, inkább színházi interpretációt kívánt: egy színházkoncertet.

„Úgy képzeltem ezt az anyagot, hogy Ibolyka mindenféle szövegeket énekel, mond, és előhozza mindenféle nők mindenféle dolgait. Hadd jöjjön a Fény moziba csúszott dizőz, az éjfél utáni nő, az a nő a Nagykörútról, a Kántor Péter ablaka előtti Duna-partról, az eszpresszózongorista nője, egy tüntetőnő, egy a portugál fotelből, az Orczy-kertben bóklászó Für Elíz, a szorongóhangú, iszomdohányzomhangú, a legszebb verset író hangú nő.”
(Presser Gábor)

Bíró Kriszta színésznő, az est írója-szerkesztője és rendezője, Presser Gábor eredeti ötletét továbbgondolva, már nemcsak női, hanem a nőkhöz szorosan kapcsolódó férfi-sorsokat is „behív” a patchwork-történetbe. Ibolya az est során fogadja és befogadja ezeket a történeteket; néha megválaszolja, néha kiegészíti azokat – hol dalban, hol prózában. Olykor lehet nevetni is, miközben szívszorító a küzdelem, ahogyan minden megszólaló keresi a boldogságot. A történetek egy része ismert színészek, míg mások civilek hangján hallhatóak, a koncertélményről Ibolya és két zenésztársa gondoskodik. A látvány visszaidézi és felhasználja a cédékönyv képzőművészeti megoldásait.

Közreműködnek:
Oláh Ibolya (ének és próza)
Zenészek: Födő Sándor, Furák Péter
Az előadást írta-szerkesztette: Bíró Kriszta
A rendező munkatársa: Szabó Julcsi
Látványtervező: Virág Vivien
Mozgókép: Sárvári Enikő és Vető Gábor
Zeneszerző: Presser Gábor
Rendező: Bíró Kriszta

Levélírók (az előadásban felhangzó prózai hangok): Andrusko Marcella, Bohoczki Sára, Fodor Tamás, Forgács Fanni, Kókai Tünde, Nagypál Gábor, Pallagi Melitta, Pogány Judit, Polgár Csaba, Takács Nóra Diána, Várady Zsuzsi, és még sokan mások.

Az előadásban elhangzó dalszövegek szerzői: Borbély Szilárd, Erdős Virág, Fejes Endre, Kántor Péter, Kern András, Parti Nagy Lajos, Presser Gábor, Szép Ernő, Sztevanovity Dusán, Varró Dániel, Závada Péter.

--

Online már OTP és MKB SZÉP-kártyával is megválthatja jegyét előadásainkra!

Ajánlatunk


A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.

"Semminek sincs értelme, ezt régóta tudom. Ezért semmit sem érdemes csinálni. Erre most jöttem rá” - mondja a nyolcadikos Pierre Anthon, majd kisétál az osztályteremből, felül egy szilvafára, hogy onnan kiáltsa világgá az élet hiábavalóságát. Osztálytársai elhatározzák, hogy bebizonyítják neki az ellenkezőjét, ezért tárgyakat kezdenek gyűjteni, "fontos dolgokat", amelyekért érdemes élni. Egy bicikli, amelyre évekig spórolt a tulajdonosa, egy napló, egy lány hosszú haja... A játéknak induló bizonyítás azonban hamarosan kontrollálhatatlanná válik. Mindenki sebezhető lesz, mindenkitől elveszik, ami a legfontosabb neki, miközben a "Fontos Dolgok Halma" egyre nő, és lassan mindent bekebelez.

Sahriár király szíve kővé dermedt – árulás és fájdalom zárta börtönbe a lelkét. Amikor elé vezetik Seherezádét, a rabnőt, minden megváltozik. A lány, hogy életét mentse, mesélni kezd.

Kövess minket!


További ajánlataink


Romance / Székely fonó Szép

Nemzeti Színház, Nagyszínpad

A Győri Balett és a Győri Nemzeti Színház első közös koprodukciója a magyar zenei örökség egyik legnagyobb alakja, Kodály Zoltán…

Hirdetés

Recirquel: Walk My World.

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Egy éjszaka az álarc mögött: vedd fel az álarcot, és válj a Walk My World világának megfigyelőjévé! Merülj el suttogó…

Hirdetés

Nóti Károly-Zágon István-Eisemann Mihály vígjáték

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!