Program


Nem, nem, soha I-II.

Nem, nem, soha I-II.

Nem, nem, soha I-IV. "Isten az igaz ügyet nem hagyja el"
magyar dokumentumfilm, 178 perc, 2021
magyar nyelven

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2024. június 15. szombat, 11:00

Rendező: Jelenczki István

Az Angelus Bt. tisztelettel meghívja Önt Jelenczki István Nem, nem, soha I-IV. "Isten az igaz ügyet nem hagyja el" című dokumentumfilmjére az Uránia Nemzeti Filmszínház dísztermébe.

2024. június 15-én 14 órakor
I. rész: Magyarország Archiregnum, 91 perc
szünet, 30 perc,
II. rész: Nemzetgyilkossági gyakorlat, 87 perc

2024. június 16-án 14 órakor a III-IV. részeket vetítjük. A Folyamatos Trianon és a Magyar Feltámadás részek részleteihez kattintson IDE

A film szakértői:
Babucs Zoltán, Dr. Bagdy Emőke,
Csere Péter, Domonkos László, 
Raffay Ernő, Popély Gyula, 
Szidiropulosz Archimédesz, Vincze Gábor.

Archív filmbejátszásokból:
Bogár László, Dr. Kahler Frigyes,
Dr. Tóth Zoltán József, Dr. Zinner Tibor.

A film Trianon gyalázatának 100. évfordulójára készült, állami támogatás nélkül.

A filmet készítették:

A hang és képfelvételek a S.A.I.N.T Stúdióban és a PHOTOPLANET Stúdióban készültek.

Jelenczki István "Isten az igaz ügyet nem hagyja el"

Száz éve minden magyar lelkében ott van a be nem gyógyított seb, az Egység elvesztése. Nem lett feltárva, nem lett kibeszélve, nem lett gyógyítva Trianon gyalázata. 
Nem történt meg az igazságtétel és a jóvátétel, amit joggal vár 100 éve minden magyar, mert azóta, minden generáció el- és megszenvedte a Nemzetgyilkossági kísérletet és gyakorlatot, attól függetlenül, hogy az tudatosult benne, vagy sem. 
A trauma – a történelmi Magyarország tudatos szétdarabolása – eddig a hazugságokon alapuló érvrendszerének cáfolata, a tényleges történelmi összefüggések megjelenítése hozzájárulhatna ahhoz a folyamathoz, amelyben a Nemzet visszatalál Önazonosságához.
A Nemzetlélek gyógyításához a tényszerű feltáró és szembenéző folyamatokon keresztül vezet az út. Ezt a célt szolgálja a négyrészes filmem, ami közel ötévi munkám eredménye.
A négy részesre alkotott dokumentumfilmem ennek a történelmi folyamatnak az ok-okozati összefüggéseire keresi és adja meg a választ. Neves történészek, szakértők, gazdag dokumentum és képi anyag tárja fel a történteket. A film mindenkit szembesít a jelenleg is folytatólagosan fenntartott,  TRIANONI, a Magyar Nemzet elleni gyilkossági gyakorlattal.

TRIANONT ELŐSZÖR MINDENKINEK SAJÁT MAGÁBAN KELL LEDÖNTENIE!

Tőlem nem vették el az elcsatolt területeket, mert nincs olyan égi és földi hatalom, ami elvehetné tőlem azt, ami az enyém! Ez ad, adhat esélyt a mindenkori magyar kormánynak és a nagyhatalmaknak, hogy azt a bűnt, amit elkövettek ellenünk, azt jóvá tegyék. Történelmi időben csak így vehetjük vissza azt, ami öröktől fogva a miénk volt, és az lesz!

A SZENT KORONA, BOLDOGASSZONY, SZŰZ MÁRIA ORSZÁGÁBAN.

Jelenczki István 2020. június 4.

Ajánlatunk


A Harlem Globetrotters 100 éves jubileumi turnéja 2026-ban három állomással érkezik Magyarországra – Veszprémbe, Szegedre és Budapestre.

Éld át a legnagyobb rockslágerek varázsát egy különleges estén, ahol a legendás dallamok vonósnégyes előadásában, több száz gyertya fényénél csendülnek fel.

Mozart csillapíthatatlanul szerelmes volt az életbe. Jöhetett minden, ami „bűnös”: bor, kártya, biliárd. Szenvedélye a zenei ornamentikákban is kifejeződött: burjánzó acciaccaturák, trillák, mások által nem próbált kadenciák, kromatikus futamok. De vágyakozásának legfőbb tárgyai mégiscsak a nők voltak. Remekművei közül nem egyet ajánlott kifejezetten egyik vagy másik szerelmének, akik örök életűvé váltak a hozzájuk írt koncert- és operaáriákban.

Kövess minket!


További ajánlataink


Ledisi for Dinah

Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Miután a kétezres években meghódította az R’n’B világát – amit 14 Grammy-jelölés és egy Billboard Top 10-listás album is jelzett…

VIKTÓRIA operett Szép

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

A Viktória operett garantált színházi élmény minden generációnak, olyan sztárokkal, mint Dolhai Attila, Haraszti Elvira és Trokán Péter.

Hirdetés

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!