MOLIERE: TARTÜFF ÉS AZ ÍGÉRET
MOLIERE: TARTÜFF ÉS AZ ÍGÉRET
a PartVonal Műhely zenés beavató színházi komédiája 14 éven felülieknek
több...
MOLIERE: TARTÜFF ÉS AZ ÍGÉRET
a PartVonal Műhely zenés beavató színházi komédiája 14 éven felülieknek
több...
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2022. március 31. csütörtök, 10:00
Egy olyan figura, mint Tartüff veszélyt jelenthet bárki számára, aki úgy érzi, hogy valami hiányzik az életéből. A „tartüffök” ezt a valamit, ezt a hiányt, ezt a vágyat ismerik fel és elégítik ki úgy, hogy közben
rabjukká teszik áldozatukat és elveszik mindenüket.
Molière Tartüff-je a jómódú Orgont szemeli ki áldozatául. Az isteni hit köntösébe bújva eléri, hogy Orgon minden vagyonát ráírassa, lányát hozzá adja feleségül és a fiát kitagadja. Csakhogy Tartuffe Orgon feleségét is meg akarja szerezni. Ez lesz a veszte. De ekkor a család már szétesett, a vagyon elveszett, és ha a bölcs és jószívű Király nem avatkozna közbe, minden így is maradna.
A PartVonal Műhely előadása arra fókuszál, - hogyan álljunk ki az igazunkért. Hogyan mondjunk NEM-et, ha eddig a szüleink mindig jól döntöttek? Az előadásban és a közbeni feldolgozó részekben ezt
problémakört járjuk körbe.
A vitakultúra fejlesztése, mint kompetencia az előadás másik célja. Célunk az is, hogy olyan közösségi színházi élménnyel gazdagítsuk a diákságot, amiben nem csak nézőként, hanem aktív résztvevőként is jelen tudjanak lenni.
Alkotók:
Tartuffe: Lukács Dániel
Elmira, Orgon felesége: Kovalik Ágnes
Orgon, Elmira férje Quintus Konrád
Damis, Orgon fia: Bergendi Áron
Mariane, Orgon lánya: Tarcali Dorina
Valér, Mariane szerelmese Szilvási Dániel
Cléante, Orgon sógora: Hernádi Szabolcs
Dorine, házvezetőnő Básti Andrea
Díszlet – Jelmez: Juhász Kati
Dramaturg: Balassa Eszter
Zene: Szilvási Dániel
Rendező: Quintus Konrád
2026. július 23., csütörtök 20:00 (esőnap: július 24.) 2026. július 25., szombat 20:00 (esőnap: július 26.)
Queen Symphonic a Budai Várban – 40 év után újra életre kel a legenda
A Viktória operett garantált színházi élmény minden generációnak, olyan sztárokkal, mint Dolhai Attila, Haraszti Elvira és Trokán Péter.
Az irodalmi pódiumest az 'Igazad van' című kötetre épül: Kepes András aktuális kérdéseken keresztül beszél arról, miért értjük félre egymást.
Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Kecskemétre!
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!