Program


Mecsetek és zsinagógák

Mecsetek és zsinagógák

Barangolásunk a Budavári Palota közelében indul, és a két régi zsidónegyed között fogunk barangolni. Megismerkedünk a történetükkel, átsétálunk az első zsinagóga felett, beszélünk a zsidósághoz kötődő pénzverésről és szó lesz az ide köthető emberi történetekről.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Thursday, July 14 2022 10:00AM

Mecsetek és zsinagógák
A Budai vár török és zsidó emlékei

Találkozó Budapest, I. kerület Dísz tér 16., a Korona cukrászdánál
Térkép: https://goo.gl/maps/SGd3VZvMVcWon9DJ6

Barangolós ügyeleti telefonszám egy órával a program kezdése előtt: 70/2676445
A barangolás vége a Középkori zsidó imaháznál lesz.
A séta időtartama kb. 2-2,5 óra

Általános szerződési feltételeket és az Adatvédelmi és Adatkezelési szabályzatot itt találod:
Adatvédelem: https://drive.google.com/file/d/17E9qWU9Yf9q0ROudqk4HKHDC6RQjpSqi/view?fbclid=IwAR22MFUQoJ0OBVHeeEUpAEzOcF8zPm51QjwW27Kl6IPWpQciQaMShjAur-E
ÁSZF: https://drive.google.com/file/d/1jxY3jpH8Lb5AKSdmnUO-i7Sg5PO0v_5a/view?fbclid=IwAR3qs8Q0-TfDWNPpBjqIVULOzSVpIj0OqqmmqrA8cyR82eKRfOx6bjaoxlo

Légy szíves olvasd el!

Egyéb díjak (az egyéb díjak a helyszínen fizetendőek a részvételi díjon felül): belépő a Középkori zsidó imaházba (felnőtt: 800 Ft,/fő, diák:, nyugdíjas 400 Ft./fő ) + a tourguide készülék díja, 400 Ft/fő
Mindösszesen felnőttnek 1250 Ft/fő, diáknak, nyugdíjasnak 850 Ft/fő

A kibővített barangoláson már nem csak a zsidó, hanem a budai vár török emlékeivel is megismerkedhettek.
A budai Várnegyedet soha nem lehet megunni. Mindig találunk olyan új részeket, részleteket, amelyeket fel lehet fedezni. Ezúttal a régi idők virágzó zsidó negyedét és emlékeit járjuk végig de persze megkeresünk török emlékeket is. Vajon mi köti össze a két népet a Budai várban? Mikor költöztek a zsidók a vár területére? A törökök hányszor foglalták el Budát? És hogyan foglalták vissza a keresztény csapatok? Az itt lakó zsidóknak volt bármilyen szerepük a harcokban?
Barangolásunk a Budavári Palota közelében indul, és a két régi zsidónegyed között fogunk barangolni. Megismerkedünk a történetükkel, átsétálunk az első zsinagóga felett, beszélünk a zsidósághoz kötődő pénzverésről és szó lesz az ide köthető emberi történetekről. Nem csupán a középkorra koncentrálunk, a barangoláson felidézzük az újkori zsidó emlékeket is sok-sok érdekességgel fűszerezve, ahogy megszokhattátok. Megemlékezünk többek között Carl Lutzról, Angelo Rottáról, Schulhof Izsákról, IV. Béláról, Mátyás királyról. A séta vége a Budavári zsinagógában (Középkori Zsidó Imaház) lesz, amit megtekintünk idegenvezetéssel.

A Középkori zsidó imaház nyitvatartási idejében sétálunk, azonban az imaház fenntartja magának a jogot a nyitvatartási idejének a megváltoztatására.

Egyéb tudnivalók:
A programok füstmentesek, kérlek, hogy a találkozási ponttól a program végéig ne gyújts rá, köszönöm szépen. Részvétel saját felelősségre. A programváltozás jogát fenntartom!
A barangolást rossz idő esetén is megtartom.

Tourguide készülék: A programon tourguide készüléket használunk. Amennyiben van bármilyen 3,5 jack dugós fülhallgatód (pl. telefonhoz kapott headset, vagy előző sétáról megmaradt fülhallgató), akkor légy szíves hozd magaddal a sétára és azt használd a készülékhez, így nem kell felhasználnunk egy egyszer használatos fülhallgatót és ezzel Te is hozzájárulsz a környezetünk védelméhez. Amennyiben nem tudsz magaddal hozni fülhallgatót, vagy otthon felejtetted, természetesen továbbra is tudok neked biztosítani a készülékhez.

A programra az aznap érvényben lévő járványügyi szabályok vonatkoznak! Ezek betartását kérem minden résztvevőtől.

Kérdés esetén írj a hello@barangolobk.hu címre vagy üzenj a facebook.com/barangolobk oldalon a Messengeren.
Legyél Te is Barangoló!

Our offer


Sherlock Holmes megint szemben találja magát az ördögi Moriarty professzorral. Bohémia királyát egy nemzetközi kémkalandban valakik megzsarolják. Sherlock Holmesnak ezügyben válogatott bűneseteket kell megoldania, tét a világbéke – és közben még egy amerikai színésznő, Irene személyében a szerelem is ráköszön…

Nem mindennapi vígjátékot láthatnak nálunk, amit egy olyan rendező állít színpadra, aki maga is 900-szor játszotta ezt a hihetetlenül szórakoztató vígjátékot!

A hatalmas sikerű dán film alapján készült színdarab nagy beleérzéssel és humorral szembesít bennünket azzal, milyen eufóriával és milyen fájdalmakkal jár, ha az ember megpróbálja elengedni a kontrollt.

Follow us!


Suggestions


Az Orlai Produkciós Iroda 2025. december 5. péntek 13:00 órától december 7. vasárnap 23:59 óráig 25-60%-os kedvezményes MIKULÁS NAPI jegy-…

Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI

MVM Dome

Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…

The Garden of Lights will once again invite visitors to the magical world of a wonderful, cultic fairy tale in…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.