MÁV Festetics/2.
Festetics-bérlet 2.
Nem először kerül sor szerenád-estre a Festetics Palota falai között.
Festetics-bérlet 2.
Nem először kerül sor szerenád-estre a Festetics Palota falai között.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: 2015. April 17. Freitag, 18:00
W. A. Mozart: Kis éji zene K. 525
B. Britten: Szerenád tenor hangra, kürtre és vonósokra, op. 31
J. Suk: Vonós szerenád
Közreműködik: Mark Wilde (ének), Kovács Gergely (kürt)
Vezényel: Csaba Péter
Nem először kerül sor szerenád-estre a Festetics Palota falai között. Ez a miliő, a régi korok előkelő zenés estélyeinek jellegzetes helyszíne szinte csábít arra, hogy e régi-új műfaj gazdag irodalmából válogassuk össze a koncert műsorát. A szerenád-irodalom három méltán híres, nagyszabású műve hangzik el hangversenyünkön. Mozart Kis éji zenéjét még a zene iránt nem érdeklődők is ismerik. A mindössze négy szólamra komponált mű nemes egyszerűséggel a zeneszerzői művészet egyik csúcspontja. Benjamin Britten a II. világháború tragikus időszakában komponálta életművének egyik kiemelkedő darabját, a Szerenádot. Klasszikus angol költők verseit zenésítette meg, a tenor szólót pedig különleges hangszínű együttes, egy szólókürttel kiegészített vonós zenekar öleli körül. Gyönyörű zene, amely különleges feladatot jelent mindkét szólista számára. Josef Suk cseh hegedűművész és zeneszerző Dvořák tanítványa volt, tanárához hasonlóan maga is a cseh nemzeti zene elkötelezettje. Szerenádja gyakran szerepel a híres vonós zenekarok műsorán. A kürtszólót zenekarunk szólókürtöse, Kovács Gergely adja elő.
Nabuccot, a babiloni királyt Kálmándy Mihály Kossuth-díjas operaénekes, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja alakításában láthatja a közönség 2026-ban is. A magyar bariton már pályája kezdetén, a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémia hallgatójaként Verdi Nabuccójának címszerepével debütált. Később a Teatro Verdi Trieste-ben bemutatott Nabucco-produkciójával vette kezdetét nemzetközi karrierje.
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.
Bécsi klasszika és romantika világhírű előadókkal: ez a Nemzeti Filharmonikusok Ferencsik bérletének kínálata a 2026/2027-es évadban. Szeretettel várjuk hangversenyeinken!
Egy különleges ünnepi koncert érkezik 2026. december 20-án az MVM Dome-ba, ahol a klasszikus zene világának kiemelkedő alakjai lépnek színpadra.
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!