Program


Malcom Bilson és az Orfeo Zenekar

Malcom Bilson és az Orfeo Zenekar

A legcsekélyebb túlzás nélkül állítható, hogy a hetvennyolc esztendős Malcolm Bilson a historikus előadásmód eleven legendája, a fortepiano megszólaltatásának alighanem leghivatottabb művésze.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia Jegyutalvány és Zeneakadémia Szabadfelhasználású Jegy felhasználható.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2014. március 11. kedd, 19:30

A magyar koncertközönség szerencsére régóta jól ismerheti az amerikai muzsikust, a Zeneakadémia Régizene Tanszékének professzorát, ám ez az ismerősség nem csökkenti, hanem éppenséggel csak növeli a Vashegyi Györgyékkel közös zeneakadémiai fellépésének jelentőségét. Két Mozart-zongoraversenyt hallhatunk ugyanis tőle ezen az estén, olyan műveket, amelyeket egykor John Eliot Gardinerrel rögzített lemezre: a második tétel egy idézetével a Mozart számára oly kedves, s épp akkor elhunyt londoni Bach, Johann Christian Bach emléke előtt tisztelgő 1782-es A-dúr versenyművet, valamint az 1784-ben komponált Esz-dúr zongoraversenyt.

Vashegyi György és nagyszerű Orfeo Zenekara még egy Mozart-kompozíciót, a talán legismertebb korai szimfóniát, az 1774-es A-dúr szimfóniát is megszólaltatja majd e koncerten. S hogy az Esz-dúr hangnem is kétszer jusson szerephez a programon, hát Haydn 1771-es, azaz az Esterházyak szolgálatában szerzett 43. Esz-dúr szimfóniája is felhangzik majd, amely valamilyen rejtélyes okból a „Merkúr” melléknévvel gazdagodott a 19. században.

Műsor:

Mozart: A-dúr szimfónia (K. 201)
Mozart: A-dúr zongoraverseny (K. 414)
Haydn: 43. (Esz-dúr) szimfónia („Merkúr”)
Mozart: Esz-dúr zongoraverseny (K. 449)

Közreműködik: Malcolm Bilson (fortepiano), Orfeo Zenekar

Ajánlatunk


Sahriár király szíve kővé dermedt – árulás és fájdalom zárta börtönbe a lelkét. Amikor elé vezetik Seherezádét, a rabnőt, minden megváltozik. A lány, hogy életét mentse, mesélni kezd.

2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.

2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.

Kövess minket!


További ajánlataink


Szegedi Szabadtéri Játékok 2026 Szép

Szegedi Szabadtéri Játékok, Dóm tér

Szegedi Szabadtéri: ahol zene és kaland találkozik! Hősök hajnala, A 3 testőr, Cinefonic, Carmen és Wicked hazánk legnagyobb színpadán!t.

Hirdetés

I Killed The Prom Queen (AUS)

Dürer Kert

25 Year Anniversary tour//special guest: Bridge To Solace - 25 éves jubileumi turnéval és eredeti tagokkal érkezik az ausztrál metalcore…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!