Ladislav Fuks: MUNDSTOCK ÚR - a Freeszfe és a Gólem Színház közös produkciója
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2022. november 17. csütörtök, 19:00
Bábelőadás felnőtteknek
A Freeszfe és a Gólem Színház közös produkciója
A bialystoki Aleksander Zelwerowicz Színművészeti Akadémia hallgatójának vizsgaelőadása
Ki kerülhet ki élve a koncentrációs táborból? Az, aki praktikusan, rendszeresen, módszeresen készül fel rá. Mundstock úr békés lelke kettéhasadt, és megszületett belőle a rettegés szülte képzelt alak, az árnyéka, Mon. Mundstock úr tudja, hogy valamiképpen le kell győznie a rémet, különben tönkremegy még azelőtt, hogy a levélszekrényben felfehérlene a rettegés kiváltó oka: a transzportba szólító behívóparancs. Egy nap ráébred a megoldásra: módszeresen fel kell készülni a koncentrációs tábor minden borzalmára. Edzésbe fog tehát. Begyakorolja az ötvenkilós bőrönd legracionálisabb cipelési módját, hozzászoktatja magát a vasalódeszkán való alváshoz, kigyakorolja a saját kivégzését. És hát, ki ne várná a behívót ennyi előkészület után?!
Játsszák:
Ruszina Szabolcs
L. Nagy Attila
Podlovics Laura
Urbán Richárd
Hrisztov Toma
Bánky Sára
Zene: Rozs Tamás, Rozs Mirkó Benjámin, Egyed Hunor, Tóth Roland
Dramaturg: Zrinyifalvi Eszter
Látvány – és bábtervező: Virág Vivien
Rendezőasszisztens: Németh Orsi
Színpadra adaptálta és rendezte: Cseri Hanna
Woody Allen a rá jellemző emberismerettel és sziporkázó humorral tárja elénk az emberi kicsinység és nagyság egész tárházát. Nagy büszkeség, hogy előadásunk ősbemutató, a darabot magyar közönség láthatja először a világon.
Sahriár király szíve kővé dermedt – árulás és fájdalom zárta börtönbe a lelkét. Amikor elé vezetik Seherezádét, a rabnőt, minden megváltozik. A lány, hogy életét mentse, mesélni kezd.
A Modern Art Orchestra fennállásának 20. évfordulóját nagyszabású gálakoncerttel ünnepli december 28-án a Várkert Bazárban.
Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…
Újévi koncert a Vígszínházban Egy varázslatos este, ahol a zene a téli ünnepek minden színét megidézi. Vendég: Kökény Attila
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!