Program


Kohán István – Hazatérés

Kohán István – Hazatérés

A Tokióban élő magyar klarinétos, Kohán István napjaink egyik legizgalmasabb fúvós szólistája. Pályafutása a 11. Tokyo Music Competition első díjával és közönségdíjával indult 2013-ban.
 more

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Sunday, April 15 2018 6:00PM

Két évvel később már a legnevesebb japán zenei verseny, a 84. Japanese Music Competition első díját és közönségdíját nyerte el. Ugyanebben az évben a Japan Woodwind Competition első díját és közönségdíját is kiérdemelte, melyet az Akiyoshidai Music Competition első díja és nagydíja követett. Az International Clarinet Associations Young Artist Competition első díjának nyertese; összesen 24 díjat nyert 15 versenyen. 2013-ban zeneművészeti Junior Prima díjat nyert, 2017-ben pedig az Aoyama Music Award kitüntetettje lett. A japán The Clarinet magazin szerint Kohán „a klarinétosvilág új hőse.”

Japánban fellépett többek között a Tokyo Philharmonic Orchestra, a New Japan Philharmonic Orchestra és a Kioi Sinfonietta zenekarokkal, olyan karmesterek irányításával, mint Antonio Mendez, Kazuki Sawa, Toshiaki Umeda, Masahiko Enkoji és Shigeo Genda. A Tokyo Spring Festival, a KaposFest, a La Folle Journée au Japon és a Budapesti Tavaszi Fesztivál meghívott művésze volt. Számos koncertje és egyéb tevékenysége mellett óraadóként tanít a Tokyo College of Musicon, és zeneszerzőként is aktív. Fellépésein a klasszikus repertoáron túl saját szerzeményeket, hangszereléseket és improvizációkat is előad. Szívesen bővíti a klarinétirodalmat új kompozícióival, melyeket zenei gyökerei inspirálnak. Mivel édesapja kiemelkedő klezmer muzsikus, a műfajt anyanyelveként ismeri. A jellegzetes, világhírű magyar népzene is erősen ihlető forrás számára.

Kohán István a Yamaha művésze. A japán céggel való együttűködés hozzásegíti, hogy zeneisége még magasabb szintre jusson a legkiválóbb hangszerek révén.

Műsor:

Gioachino Antonio Rossini: Bevezetés, téma és variációk
Robert Schumann: Három románc
Johannes Brahms: F-A-E szonáta, Scherzo
Edison Denisov: Szólószonáta
Leonard Bernstein: Klarinétszonáta
Kohán István: Magyar fantázia
Johannes Brahms – Kohán István: Magyar táncok, No. 1, No. 5
Kohán István: Konzertstück à la Feidman No. 1
Astor Piazzolla: Oblivion
Astor Piazzolla: Libertango

Közreműködik:

ifj. Kohán István – klarinét
id. Kohán István – klarinét
Kéry Tamás – zongora

Our offer


A Szentpétervári Balett Társulat valamint a Bolsoj Színház művészeivel autentikus előadásban indul országos turnéra Csajkovszkij Diótörője. A zenei élményről a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara gondoskodik Somogyi-Tóth Dániel karmester irányításával. Az előadás - mely a 130 éves baletthagyományokra épül - egyszerre ünnepi, friss és magával ragadó, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt felejthetetlen élményt ígér.

Follow us!


Suggestions


BETON.HOFI az Arénában

Papp László Budapest Sportaréna

Beton.Hofi DUPLA Aréna-koncert, 2026. március 14-én és 15-én a Papp László Budapest Sportarénában.

Minden egér szereti a sajtot

Új Színház, Nagyszínpad

Kicsi egerek, nagy szívek és egy csipetnyi veszély… Ám a legnagyobb bonyodalmak is feloldódhatnak – ha van elég sajt és…

Ad

Jönnek a sznob fésűkagylójukkal, egyenek inkább császárhúst!

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.