Kérész Művek 81. - Hasítunk
Kérész Művek 81 - Hasítunk
A Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatói és az Artus közös performansza
more
Kérész Művek 81 - Hasítunk
A Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatói és az Artus közös performansza
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Saturday, May 11 2024 8:00PM
1.
Hasítunk !
Tépünk! Száguldunk! Feltartóztathatatlanul, már-már ész nélkül haladunk ...de merre is?
2.
Hasítunk -
amikor bizonyos kellemetlen, fájdalmas érzésekről vagy helyzetekről tudattalanul, akaratlanul bár, de nem veszünk tudomást. Rejtett félelmünk, hogy nem bírnánk ki, nem bírnánk el a fájdalmat, a szembesülést. Nem merünk szembenézni a problémával, önmagunkkal és inkább úgy teszünk, mintha az nem is lenne.
Lahasítjuk a valóságról, eltüntetjük, szőnyeg alá söpörjük. Észre sem vesszük, hogy ezzel levágjuk magunkról azokat az én részeinket, melyekkel valójában dolgunk lenne, melyek valamikor régen annyira megsérültek, hogy a mai napig nem bírják elviselni az egykori fájdalmakat, félelmeket, szégyeneket. Bár úgy tűnhet, mintha ez jól működő megoldás és védelem lenne, pedig nem az. Ezek az eltussolt,
elhallgatott, letagadott énrészek nagyon is élnek. Sőt így a láthatatlanba száműzve még erősebben hatnak.
Alkotók és performerek:
METU: Ács Petra, Ádám Anna, Bálizs Vendel, Csúri Bálint Károly, Dürr Dorottya, Görgényi Gábor, Kecskeméti Dominik, Locsmándi Luca Mária, Szabó-Láposi Noémi, Szitás Balázs, Varga Rákhel, Várnagy Dorottya, Vizi Brigitta
ARTUS: Kocsis Gábor, Mózes Zoltán, Szalay Henrietta
Zene:
Rendező: Goda Gábor
Dumaszínház est
Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús. Annyira gyanús, hogy bele is hal. A gyilkos pedig közöttünk van, hölgyeim és uraim… és nem is biztos, hogy egyetlen áldozattal beéri.
Wandering Gypsies leading adventurous lives and gallant yet ridiculous nobles abusing their power are the main characters of the animated film Szaffi. This adaptation of Mór Jókai's classic novel The Gypsy Baron is by now familiar to several generations of Hungarians.
Áprilistól Rebecca musical az Erkelben, ahol a szerelem, titkok és egy kísérteties múlt árnyékolja be Manderley falait. Jegyek már kaphatók!
Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.
Recirquel’s new production, Paradisum explores the myth of rebirth following the silence of a destroyed world, where the means of…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.