Kávéuzsonna 2024
Zenés utazás kávéval és teával Európában
Marczi Mariann – zongora
Vámosi-Nagy Zsuzsanna – fuvola
A kávéuzsonna háziasszonya: Jászter Beáta
mehr
Zenés utazás kávéval és teával Európában
Marczi Mariann – zongora
Vámosi-Nagy Zsuzsanna – fuvola
A kávéuzsonna háziasszonya: Jászter Beáta
mehr
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: 2024. August 11. Sonntag, 17:00
Mendelssohn: Velencei gondoladal zongorára
Clementi: C-dúr allegro spirituoso zongorára
Fauré: Sicilienne fuvolára és zongorára
Fauré: Fantázia fuvolára és zongorára
Benjamin Godard: Szvit fuvolára és zongorára (Allegretto, Idylle, Valse)
Mozart: C-dúr Andante fuvolára és zongorára K. 315
Haydn: C-dúr Presto zongorára
Beethoven: C-dúr Rondó zongorára
Elgar: Reggeli sanzon fuvolára és zongorára
Elgar: Szerenád zongorára
Elgar: Szonatina zongorára
Doyle: Az álom fuvolára és zongorára
Donizetti: C-dúr szonáta fuvolára és zongorára
Utazásunkat Itáliában kezdjük, Mendelssohn, Clementi és Fauré műveivel velencei, római és sziciliai hangulatokat idézünk, de Fauré fantáziájával máris Párizsba érünk. Godard bécsi-, keringő-formában írt tétele a bécsi klasszikusok és a melanzs világába visz bennünket. Elgar kis darabjaival rátekintünk az angolok teázási szokásaira, mielőtt még egy ristretto erejéig, Donizettivel visszatérünk Olaszországba.
Marczi Mariann zongoraművész neve nem ismeretlen a Zempléni Fesztivál látogatói előtt, szólistaként vagy kamarapartnerekkel többször fellépett már. Mostani partnere Vámosi Nagy Zsuzsa zenei tanulmányait szintén zongorával kezdte, ám ma már a fuvolával tudja magát legjobban kifejezni. A zenés utazás állomásai között, a 20. századi magyar szépirodalom kiváló szerzőinek segítségével, megidézzük a párizsi, bécsi, budapesti kávéházak hangulatát. Jó kávézást és utazást kívánunk!
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Nabuccot, a babiloni királyt Kálmándy Mihály Kossuth-díjas operaénekes, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja alakításában láthatja a közönség 2026-ban is. A magyar bariton már pályája kezdetén, a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémia hallgatójaként Verdi Nabuccójának címszerepével debütált. Később a Teatro Verdi Trieste-ben bemutatott Nabucco-produkciójával vette kezdetét nemzetközi karrierje.
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Bécsi klasszika és romantika világhírű előadókkal: ez a Nemzeti Filharmonikusok Ferencsik bérletének kínálata a 2026/2027-es évadban. Szeretettel várjuk hangversenyeinken!
Képzelet és valóság találkozása a Fővárosi Nagycirkusz porondján! Fedezd fel a Mirázs titokzatos világát, ahol a legendák életre kelnek!
musical Szöveg: TIM RICE Zene: ANDREW LLOYD WEBBER Hangszerelte: DAVID CULLEN Fordította: Bárány Ferenc
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!