Program


KARTONPAPA - Csiky Gergely Színház
7

KARTONPAPA - Csiky Gergely Színház

"Ide vezet a nagy szabadság." (közép-európai szólás)
Tasnádi István fekete komédiája a veszteségélményt analizálja hol drámai, hol komikus eszközökkel.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Tisztelt Nézőink, kedves Érdeklődők!

Ezúton értesítjük Önöket, hogy a KARTONPAPA című előadás elmarad.

Az online megvásárolt jegyek visszaváltását és visszatérítését az InterTicket Kft. végzi. A jegyek visszaváltási igényét nem kell feléjük jelezni, a visszaváltás automatikusan történik.
Az online vásárlások esetében kérjük, vegye figyelembe, hogy a teljes rendezés előreláthatólag több hetet is igénybe vehet.
A folyamat lezárásáig szíves türelmét és megértését kérjük!

 


Éva, a darab egyik szereplője, nemrég veszítette el férjét, Miklóst, ám képtelen feldolgozni ezt a helyzetet, ezért úgy tesz, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, mintha a férfi még mindig élne. Éváék vendégségbe hivatalosak Éva testvéréhez, Károlyhoz, és annak kulturált, értelmiségi, felvilágosult családjához. A vacsora célja, hogy megbeszéljék, miképpen osszák el a családi vagyont, ezzel szemben váratlanul elszabadulnak az indulatok, és hirtelen minden a visszájára fordul. - írja Tasnádi István a groteszk, vicces "mese"homlokára. A darab alapfelvetése: mennyire vagyunk autonómiára képesek - úgy, mint egyén, és úgy, mint közösség. Vannak bizonyos kötelezően követendő rendszerek, mechanizmusok, amelyek működtetnek házasságokat, szülő-gyerek kapcsolatokat - akár jók ezek, akár rosszak. Ha felbukkan azonban egy olyan személy, hívhatjuk agresszornak, aki befolyása alá vonja a környezetét, akkor igenis felelőssé tehető a környezet is, amennyiben hagyja a helyzetet elfajulni.

 

Éva: (nevet) Hát, Jucikám, ezt csak magadnak köszönheted, már bocsánat!
Juci: Mit?
Éva: Vagy hát magatoknak, mert ugye Karcsi is, meg az ő nevelési elvei... Mindig mondtuk Miklóssal, hogy nem lesz jó vége.
Juci: Minek nem lesz jó vége, Évikém?
Éva: Mindegy, hagyjuk, nem akarok erről beszélni!
Juci: De hát már beszélsz!
Éva: Hát hogy mindent ráhagytok a kislányra, már a születésétől kezdve így volt! Évekig veletek aludt a nagyágyban...
Juci: Csak az első évben!
Éva: Mi a második héten kiraktuk Zsoltit a kisszobába. Akárhogy bömbölt, nem mentünk be. Aztán egy idő után nem bömbölt.

 

SZEREPOSZTÁS

Tasnádi István: Kartonpapa

Éva: Mészáros Sára
Károly: Hüse Csaba
Juci: Nyári Szilvia
Zsolti: Mucsi Kristóf
Helga: Szvetnyik Kata 

Látványtervező: Zöldy Z Gergely; Világítástervező: Memlaur Imre; Szcenikai vezető: Szalai József;
ügyelő: Szűcs László; súgó: Simon Ildikó; segédrendező: Bereczki Csilla

RENDEZŐ: TASNÁDI CSABA

 

sonline.hu - A Kartonpapával nyit a Csiky Kamara

 

Esőnap: 2020. júl. 19. (V) 20:30

 

Ajánlatunk


A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.

Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.

Manga – Hokuszai – Manga Kortárs japán mangák szemszögéből a Hokuszai Manga 2026. ápr. 24. - 2026. aug. 16 A kiállítás a kortárs japán mangák (képregények) perspektívájából közelít Kacusika Hokuszai (1760–1849) ukijo-e mester Hokuszai Manga című, több ezer rajzból álló, rendkívüli hatású rajzgyűjteményéhez. A tárlat nem azt kívánja igazolni, hogy Hokuszai a mai értelemben vett manga „feltalálója” lett volna, hanem azt vizsgálja, miként alakult és változott a „manga” fogalma, használata és jelentése az elmúlt kétszáz év során.

Kövess minket!


További ajánlataink


I Killed The Prom Queen (AUS)

Dürer Kert

25 Year Anniversary tour//special guest: Bridge To Solace - 25 éves jubileumi turnéval és eredeti tagokkal érkezik az ausztrál metalcore…

A Müpa fesztiváljának látogatói pedig éppen 20 éve élvezhetik a hazai Wagner-fieszta semmihez sem fogható hangulatát.

bemutató: 2025. október 25. előadás: 2026. augusztus 14., 15. tervezett esőnap: augusztus 16.

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!