Program


Goldoni: Chioggiai csetepaté

Goldoni: Chioggiai csetepaté

Carlo Goldoni: CHIOGGIAI CSETEPATÉ
komédia két részben
Tervezett bemutató: 2015. október 16.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2016. január 21. csütörtök, 19:00

Carlo Goldoni, a komédia nagymestere, az egyik legtöbbet játszott színpadi szerző. Hogy miben rejlik töretlen sikere? Leginkább talán abban, hogy Goldoni tökéletesen ismeri az embert; a ravasz és nagyhangú, szenvedélyes és lusta, bölcs vagy éppen furfangra mindig kész embert. És tökéletesen ismeri a vígjátéki trükköket is, azokat a trükköket, amiket nagyrészt épp ő maga kísérletezett ki velencei boszorkánykonyhájában. Goldoni csúcsra járatja a komédia gépezetét: pletykák, nagy viták és kupánverések, félreértések, becsapások, vérbő helyzet- és jellemkomikum, csattanós felismerés a legváratlanabb pillanatban, szerelmi csatározások – hogy a néző csak kapkodja a fejét. 

A történet szerint egy Velence melletti kis halászfalu terecskéjén csipkeverő lányok-asszonyok ugranak egymásnak – de a szó szoros értelmében! –, mire nemsokára a férfiak is bekapcsolódnak a veszekedésbe. Családok közti vitáról van szó, amelyhez itt elég egyetlen szikra, és rögvest fellángol a mindent és mindenkit elsöprő csetepaté. Szitkok – no meg egyéb dolgok – repkednek egymás felé, mire a kibogozhatatlannak tűnő jogi és szerelmi perpatvar behálózza egész Chioggiát. Vajon sikerül-e elcsitítani a kedélyeket, és egymáshoz édesgetni a szerelmeseket?   

Súlyos, emberi sorsokról döntő kérdések ezek, mégis természetes könnyedséggel simulnak bele a halászfalu mindennapjaiba. És ez is a szerző erénye: harsány komédiáiból bölcs nagyvonalúság és báj sugárzik, mégpedig egyszerűen azért, mert Goldoni nemcsak ismeri és érti, hanem – ami a legfontosabb! – feltétel nélkül szereti egyszerű és gyarló, de pont ezek miatt végtelenül emberi szereplőit.

Egy csipetnyi mediterrán nyár a magyar őszben: a Chioggiai csetepaté október 16-ától a Pesti Magyar Színházban!

Ajánlatunk


A Budapest Bár zenekar ezúttal Behumi Dórival, Kollár-Klemencz Lászlóval, Lovasi Andrással, Mező Misivel, Tóth Verával, Schoblocher Barbarával és Kiss Tibivel érkezik a Margitsziget színpadára!

BUDAVÁRI PALOTAKONCERT 2026 – MINDÖRÖKKÉ OPERETT Idén nyáron visszatérnek a legnagyobb közönségkedvencek! A Mindörökké operett gála a magyar operett legnépszerűbb slágereit, felejthetetlen dallamait és ikonikus, látványos koreográfiáit hozza el a Budai Vár varázslatos Oroszlános udvarába. A műfaj legkiválóbb szólistái garantálják azt a magával ragadó hangulatot, ami generációk óta az operett sajátja.

(esőnap: július 12.) Lenyűgöző harmónia, határtalan energia és művészi precizitás!

Kövess minket!


További ajánlataink


Liszt & Bartók – Judit szerepében: Anna Netrebko Szép

Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Újabb vokális szenzáció a Müpában! Tizenegy hónappal azután, hogy Anna Netrebko pályafutása során a Müpában énekelte először Verdi Requiemjét, a…

NEMZETÉBRESZTŐ történelmi lovas rock-musical

Orfű Lovaspálya

Szenvedélyes, megrendítő és mai történet Széchenyi Istvánról, arról az emberről, aki nemcsak a hazáját akarta felrázni, hanem önmagát is.

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!