Program


Gershwin 125 - Modern Art Orchestra plays Porgy and Bess feat. Tony Lakatos, Jörg Achim Keller

Gershwin 125 - Modern Art Orchestra plays Porgy and Bess feat. Tony Lakatos, Jörg Achim Keller

Gershwin 125 – Lakatos Tony és Jörg Achim Keller csatlakozik a MAO-hoz

 több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2023. szeptember 26. kedd, 19:30

Tony Lakatos pályáján – persze túl nagyszerű szerzői lemezeinek során – a Porgy és Bess az egyik legfontosabb zenei anyag. A szaxofonos nemrég vonult vissza a Frankfurti Rádió (Hessische Rundfunk) big bandjének tenoros pultjától, ahol ezernyi pompás muzsika mellett főszereplőként volt alkalma eljátszani a Gershwin-opera instrumentális átiratának szólóját (amelyet az időközben elhunyt Michael Breckernek szántak eredetileg). Az ebből készült 2009-es felvétel számtalan díjban részesült külföldön és itthon. A frankfurti művészeti vezető, Jörg Achim Keller készítette az azóta koncertlemezen is újabb sikereket aratott darab hangszerelését, most is ő vezényli az előadást, ez termékeny együttműködésüknek a nagy elődökhöz is méltó csúcsa. Ugyanis ebből az operából Miles Davis és Gil Evans készítette az első, felbecsülhetetlen hatású big band felvételt. Tony Lakatos többször is szerepelt már a MAO vendégeként, hiszen folyamatos inspirációként van jelen a magyar jazzszíntéren. Az előadás George Gershwin előtt tiszteleg a zeneszerző születésének 125-ik évfordulóján.

Műsor:

George Gershwin: Porgy és Bess

Közreműködik:

Tony Lakatos – szaxofon
Jörg Achim Keller – dob
Modern Art Orchestra
Művészeti vezető: Fekete-Kovács Kornél

Ajánlatunk


Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.

Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

A Budafoki Dohnányi Zenekar ikonikus karácsonyi koncertshow-ja az idei évben is grandiózus látvánnyal, elsöprő zenei élménnyel várja a látogatókat. A klasszikus zene, a pop, a jazz, a tánc, a néptánc, a légtornászat és a minőségi show-műsorok kedvelőit várjuk szeretettel december 28-án az MVM Dome-ba!

Kövess minket!


További ajánlataink


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Az idei év legmonumentálisabb karácsonyi ajándéka: Walk My World ajándékutalvány.
Ne keress tovább! Vedd meg sorbanállás nélkül!

DOMINGO-HAUSER-DIMASH

MVM Dome

2026. április 18-án Budapesten az MVM Dome ad otthont annak a kivételes zenei eseménynek, amelyen Plácido Domingo, HAUSER és Dimash…

Komédia a köbön! Egy falrengető vígjáték, amely színpadon és filmen egyaránt nagy sikereket aratott!

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Gift card

Ajándékozz élményt!

Válogass karácsonyi ajándékutalványainkból!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!