Program


Dibuk - se itt, se ott

Dibuk - se itt, se ott

DIBUK - se itt, se ott
zsidó misztikus színjáték


 több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2026. május 6. szerda, 19:00

"A gyermekek az apák bűneiért lakolnak.”

A Magyarországon kevéssé ismert előadás a zsidó színjátszás első és egyik –ha nem a– legfontosabb mérföldköve. Pedig nem az Istenről, nem Izraelről, és nem a családról szól, hanem egy dibukról, egy bolyongó lélekről, aki nem élte le a neki rendeltetett időt, és így egy még élő ember testébe kényszerül. De mit tehet egy szegény jesivanövendék, ha beleszeret a falu legszebb lányába, aki ráadásul a falu leggazdagabb kereskedőjének az egyetlen lánya? Mit tehet, ha annak ellenére, hogy a lány is viszontszereti, az apa mást szemelt ki vejének? És egyáltalán: mi egy ígéret – van-e bármi következménye annak, hogy milyen szavakat mondunk egymásnak? Ezekre a kérdésekre keres választ az előadás, miközben a Gólem Színház színpadán először jelenik meg szellemidézés, ördögűzés, és egy olyan erős kötelék két ember között, amit nem képes szétszakítani a halál.

Játsszák:
Kanyó Kata
Ficsor Milán
Dajka Szúra Szeréna
Hencz András
Szabó Flóra
Fábián Fanni
Sajtos Erina
Kocsis Éva
Harangi Kán

Alkotók:

Díszlet: Borgula András és Gyarmati Dóra
Jelmez: Gyarmati Dóra
Világítástervező: Hencz András
Produkciós vezető: Marcsa Barbara
Zenei vezető: Dajka Szúra Szeréna
Világítástervező: Hencz András
Dramaturg: Szauer Lilla
Rendező munkatársa: Kóti Eszter

Rendező: Borgula András

Az előadás szövegkönyve Harsányi Zsolt magyar fordításának felhasználásával Slomo-Zanvl Rappaport (An-Ski) azonos című drámája alapján készült.

 Az előadás hossza: 90 perc, szünet nélkül

Ajánlatunk


A Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 41 éve állít emléket az 1335-ös visegrádi királytalálkozónak, a középkori Európa egyik legfontosabb eseményének. E három napon látványos lovagi tornák, pompás királyi menet és esti fáklyás felvonulás, vásár és koncertek várja az idelátogatókat, és természetesen a méltán híres királyi palota, gyönyörű reneszánsz kertje és a Salamon-torony is újra pezsgő középkori élettel telik meg. Szeretettel várjuk Önöket 2026-ban is Palotajátékokra, hogy együtt idézhessük fel azt az utánozhatatlan középkori hangulatot, melynek egyik hiteles helyszíne Visegrád!

A VILÁGHÍRŰ, GRANDIÓZUS MUSICALSHOW A Produkció 2025 nyarán a világ legelismertebb, Ázsia legnagyobb musicalfesztiváljáról a DIMF-ről elhozta „AZ ÉV MUSICALJE” Grand Prize fődíjat!

Kövess minket!


További ajánlataink


Vadító éjszakák

Belvárosi Színház

A katalán szerző világsikerű komédiája számos filmfeldolgozás után először szerepel magyar színpadon.

VIKTÓRIA operett Szép

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

A Viktória operett garantált színházi élmény minden generációnak, olyan sztárokkal, mint Dolhai Attila, Haraszti Elvira és Trokán Péter.

Hirdetés

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek,…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!