Program


Család és muzsika

Család és muzsika

Kelemen Barnabás családjának, továbbá a Magyar Állami Népi Együttes zenekarának közös hangversenye.

 több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2017. november 10. péntek, 19:30

Kelemen Barnabás korosztályának egyik legkiemelkedőbb, legsokoldalúbb tehetsége mind hegedűművészként, mind brácsásként. Elhivatott kamarazenész és kvartettmuzsikus, karmester. Világszerte tart mesterkurzusokat, 2005-től a Zeneakadémia docense. A világ nagy színpadainak ünnepelt művésze. Csodálatos muzsikája sok koncertlátogató szívét dobogtatja meg nap mint nap.

Nagy megtiszteltetés társulatunk számára, hogy előadásunkon vendégként köszönthetjük őt és családját.

A Magyar Állami Népi Együttes zenekarának hangversenyén olyan muzsikák szólalnak meg, melyek néha egymásra válaszként, népzenei és klasszikus zenei motívumokban jelentkeznek, néha pedig városi cigányzenekari hangzásban teljesednek ki. Barnabás büszkén muzsikálja azokat a dallamokat, melyeket sok esetben nagyapja, a híres cigányprímás, Pertis Pali tett ismertté.

Az ifjú művész felesége, Kokas Katalin, jelenkorunk magyar hegedűs nemzedékének egyik legkiemelkedőbb személyisége. A szólóhangversenyek mellett elsőrangú helyen szerepel életében a kamarazene, ezen belül a vonósnégyes. A koncerten gyermekkori emlékeit megidézve népzenét is játszik. Zenész–pedagógus szülők gyermekeként kitüntetett feladatának tekinti a tanítást is. 2002 óta rendszeresen tart mesterkurzusokat szerte a világban, 2004 óta a Liszt Ferenc Zeneakadémia tanára.

Természetesen ilyen szülők gyermekei nem nőhetnek föl muzsika nélkül: Hanna csengő énekhangja és Gáspár hegedűjátéka teszi teljessé közös koncertünket.

Pál István Szalonna
művészeti vezető

Magyar Állami Népi Együttes

Ajánlatunk


Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba!

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.

Glattauer vígjátéka nagy emberismerettel és virtuozitással sodorja nézőjét a hősökkel együtt a jövő meglepetései felé...

Kövess minket!


További ajánlataink


ABBA & Boney M – koncert a Dívákkal Szép

Várkert Bazár

A diszkókorszak legnagyobb slágerei Détár Enikő, Fésűs Nelly és Ladinek Judit – azaz a Dívák – különleges előadásában.

Hirdetés

I Killed The Prom Queen (AUS)

Dürer Kert

25 Year Anniversary tour//special guest: Bridge To Solace
2026. június 14-én igazi metalcore-bomba készül a Dürer Kert színpadára: 25…

Paolo Genovese keserű komédia Bemutató: 2026. Március 27.

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!