Programm


BEMUTATÓ HOME BASE

BEMUTATÓ HOME BASE

Home Base

Kulcsár Noémi Tellabor

 mehr

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: 2016. April 14. Donnerstag, 19:00

A Home Base egy különleges tér-, hang- és táncinstalláció, amelyben a néző szabadon mozoghat, és maga döntheti el, honnan figyeli az eseményeket. Az előadás során beszél a tér, építkezik a szó, és zenél a mozdulat. Az alkotók a balettirodalom klasszikusából, a Giselle című balettből indultak ki, munkájukban a szerelem álságos oldaláról, a szeretett Másik hazug pillantásáról, elszalasztott lehetőségekről, erős és gyenge szívekről gondolkodnak. Mennyire ismerhetjük szerelmünket? Valójában hányan vagyunk egy-egy kapcsolatban? Miként hozható egyensúlyba tér, szó és mozdulat? És mi kell ahhoz, hogy ez az egyensúly ne boruljon fel ismét?

A MOM Kulturális Központ Kupolatermében felépülő installáció arra ad lehetőséget az érdeklődőknek, hogy elmerüljenek az előadásban, és nem kívülálló nézőként, hanem kutató megfigyelőként lépjenek be a térbe. Attól függően, hogy milyen irányban haladnak, más és más látvány, más és más hatás éri őket – így nincs két egyforma előadás. A töredékekből összeálló anyag komplex képet fest egy szerelmi háromszögről és a féltékenység hatalmáról, miközben az Adolphe Adam (1803-1856) által megírt, 1841-ben bemutatott romantikus balett karaktereinek, helyzeteinek keres kortárs megfelelőket.

Kulcsár Noémi tellabor
Aulea Alapítvány

Koreográfus-rendező: Kulcsár Noémi
Koncept, rendezőtárs: Rubi Anna
Zene, hang: Jerôme Li Thiao
Dramaturg: Cseh Dávid
Látvány: Csere Zoltán
Asszisztens: Csere Zoltán

Unser Angebot


A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.

Biró Zsombor Aurél: Könnyű nekem a föld Családi történet Magyarországtól 1307 kilométerre

Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére kiderül, az asszonyok furfangja nem csak napjainkban, a régi időkben sem ismert határokat.

Follow us!


Angebote


Amerikai álmok – Budafoki Dohnányi Zenekar Szép

Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Az est az álmodozás, a szabadság és az újrakezdés eszméjét idézi meg Gershwin, Bernstein, John Adams és Grofé művein keresztül.

Rigoletto

Magyar Állami Operaház

A hatalmas érdeklődésre való tekintettel 2026. április 16-án egy plusz időpontban is megtekinthető Verdi halhatatlan remekműve, Szinetár Miklós rendezésében.

A Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója először rendez operettet, méghozzá a világ leghíresebbjét!

Accessibility menu
Increase font size
100%

Verschenken Sie jegy.hu
Geschenkgutscheine!

Die Geschenkgutscheine können für Ticketkäufe auf der Webseite www.jegy.hu verwendet werden, für beliebige Veranstaltungen (Theater, Konzerte, Festivals, Sportveranstaltungen) in unserem System.

Interticket
Kulturkarte

Mithilfe der Dienstleistungen der Kulturkarte stehen Arbeitnehmern und Arbeitgebern die höchsten, momentan angewandten Ermäßigungen zur Verfügung.

Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!