Babaszínház - A kiváncsi pillangó
A Kövér Béla Bábszínház előadása 0-3 éves korig
A Kövér Béla Bábszínház előadása 0-3 éves korig
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2022. november 21. hétfő, 10:00
Babaszínház - Ábrahám Eszter: A kíváncsi pillangó
“Süss fel nap, fényes nap! Kis pillangó szárnya ettől megszárad!”
De vajon mikor süt ki a nap? És mikor borul be az ég?
Miért váltakozik a nappal és az éjszaka? És mi történik a természettel a különböző évszakokban?
Ezekre kaphatnak választ a legkisebbek, ha követik a kíváncsi kis pillangót ebben a gyermekdalokkal és mondókákkal átszőtt mesében.
Játssza: Nikodémusz Hajnalka, Spergel Anna, Presits Tamás
Készítették: Tóth Andrea, Kardosné Bajusz Andrea, Jernei János
Hang, fény: Patkós Péter
Rendezte: Kovács Petra
A társulat a babaszínházról:
Akármilyen hihetetlen, a csecsemők, a három éves kor alatti aprócska gyerekek is fogékonyak a színházi előadásra. Persze nem akármilyenre, hanem kifejezetten nekik készülő játékokra. Tudós csoportok: pszichológusok, pedagógusok és művészek hosszú évek óta tartó vizsgálatai alapján ismert, hogy a művészi élmények már a méhen belüli életben is befolyásolják a fejlődést. A kínai császárnékról mesélték, hogy amikor állapotosak lettek, csak szép dolgokat volt szabad nézniük, hallgatniuk és szagolniuk, hogy a magzat is szép és kiegyensúlyozott legyen. Kínában már akkor tudták, amit a mai pszichológia tanít, hogy életünk első kilenc hónapja – még az anyaméhben – és az azt követő három év egész életünkre kihat. Irányt szab személyiségünknek, kreativitásunknak, lelki egészségünknek, egyszóval mindennek, ami bennünk később igazán fontos lesz. Az esztétikai élmény, annak közös megélése, otthoni felidézése, s újraélése a csecsemő-szülő kapcsolat erősítésén, elmélyítésén túl, új tapasztalatokkal, ismeretekkel gazdagítja a kisgyermeket. Hatékonyabban, mint bármikor későbbi élete során. A művészet ebben az életkorban segíthet talán a legtöbbet.
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak
Radnóti Miklós és Gyarmati Fanni belső világa elevenedik meg Vecsei H. Miklós és a zenészekből, képzőművészekből álló QJÚB nevű társulás koncertszínházi előadásában. A produkcióval Radnóti Miklós halálának 80. évfordulójára emlékezünk.
Szegedi Szabadtéri: ahol zene és kaland találkozik! Hősök hajnala, A 3 testőr, Cinefonic, Carmen és Wicked hazánk legnagyobb színpadán!t.
A Müpa fesztiváljának látogatói pedig éppen 20 éve élvezhetik a hazai Wagner-fieszta semmihez sem fogható hangulatát.
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!