Programm


Az élet titka
5

Az élet titka

Az élet titka
monodráma

Lázár Ervin azonos című meséjét továbbgondolva, írásaiból innen is, onnan is eltolvajolva írta: Szabó Attila

Ajánlva Lázár Ervin emlékének.
Kínálva mindenkinek, aki kíváncsi az élet titkára, de leginkább 15 évnél fölebb.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: 2011. Mai 7. Samstag, 19:30

"Körülbelül tíz éve megkereste az írót Sólyom Katalin, és arra kérte, írjon neki olyan történeteket, amelyeket - pódiumról - gyermekeknek elmesélhet. Lázár Ervin megígérte: teljesíti kérését. Boszorkány is lesz a történetben, tündér is – hitegette –, ha a színpad egyik felére lép, sírnia kell, ha a másikra, nevetnie. Ez lett volna a síró-nevető ország. Azt a „jó” magyar szokást rögzítené benne, amely szerint minálunk bizonyos helyzetekben csak siránkoznak az emberek, máskor meg csak nevetnek, bármekkora szomorúság esik meg a világban. A síró-nevető ország mindannyiónk valósága – nyilatkozta e hasábokon az író.
Nem készült el mind a mai napig. Talán az új évezredben?

Hát igen, az új évezredben. Igaz, nem az ő tollából, de az ő tollával ékeskedve.
Szabadjára engedtük meg nem írt mesehősét, tündérül, boszorkányul, sírva és nevetve. Bár sejthettük: Író nélkül csupán kóvályog az üres papíron, és csak vár. néhány ócska röptű száz évet. Várja, hogy végre befejezzék a történetét. És közben mesél. Gyerekek korból épp felnövőknek, meg már felnőtteknek. Hisz, valljuk be, találkozni azzal a Fekete Alakkal, az nem gyerekjáték..."

rendező munkatársa: Kerék Carmen
látványterv: Szabó Attila
zene: Rozs Tamás

rendező: Szabó Attila

Az előadás időtartama: 1 óra 10 perc

Unser Angebot


Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!

A nagyszabású musicalt, amelyben a Halál lép elő főszereplővé, az egyik legnépszerűbb zenés színházi darabként tartják számon, 1992 óta hódít világszerte töretlen sikerrel.

Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.

Follow us!


Angebote


I Killed The Prom Queen (AUS)

Dürer Kert

25 Year Anniversary tour//special guest: Bridge To Solace
2026. június 14-én igazi metalcore-bomba készül a Dürer Kert színpadára: 25…

MARIO BIONDI koncert THIS IS WHAT YOU ARE Szép

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

A világhírű olasz énekes, Biondi lágy baritonja, mediterrán szenvedélye különleges koncertélményt ígér Budapest egyik legvarázslatosabb szabadtéri helyszínén, a Margitszigeten!

Accessibility menu
Increase font size
100%

Verschenken Sie jegy.hu
Geschenkgutscheine!

Die Geschenkgutscheine können für Ticketkäufe auf der Webseite www.jegy.hu verwendet werden, für beliebige Veranstaltungen (Theater, Konzerte, Festivals, Sportveranstaltungen) in unserem System.

Interticket
Kulturkarte

Mithilfe der Dienstleistungen der Kulturkarte stehen Arbeitnehmern und Arbeitgebern die höchsten, momentan angewandten Ermäßigungen zur Verfügung.

Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!