A teljesség felé
GRYLLUS DÁNIEL – WEÖRES SÁNDOR: A TELJESSÉG FELÉ
Esőhelyszín: Pest Megyei Könyvtár színházterme
GRYLLUS DÁNIEL – WEÖRES SÁNDOR: A TELJESSÉG FELÉ
Esőhelyszín: Pest Megyei Könyvtár színházterme
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2016. augusztus 14. vasárnap, 20:00
Gryllus Dániel dalsorozata Weöres Sándor költői prózájának mondataiból.
Szólisták: Sebestyén Márta, Sebő Ferenc, Gryllus Dániel, Szalóki Ági, Bognár Szilvia, Szirtes Edina Mókus, Ferenczi György, Both Miklós
Zenészek:
Pálhegyi Máté – fuvola
Borbély Mihály - klarinét, szaxofon
Bizják Gábor – kürt
Frankie Látó – hegedű
Balázs Gergely - hegedű, mridanga
Jávorka Ádám - brácsa, hegedű
Kovács Zoltán – nagybőgő
Balogh Kálmán – cimbalom
Bolya Mátyás – citera, brácsa
Holló Miklós – ütőhangszerek
Vezényel: Gryllus Samu
Gryllus Dániel a nyolcvanas évek elején készítette el Weöres Sándor A teljesség felé című prózai műve részleteinek zenei adaptációját, amelynek felvétele a költő 75. születésnapjára jelent meg, és néhányszor színpadon is elhangzott. A zenei részeket az eredeti műből vett prózai részek kötik össze, melynek dramaturgiáját Kőváry Katalin rendező, a zeneszerző felesége állította össze. 2010-ben Gryllus Samu – a zeneszerző fia – új hangszerelést készített a műből, melynek előadására édesapja kollégáit és pályatársait kérte fel. Az új hangszerelés nyilvános előadására először 2010-ben Milennáris Teátrumban, majd 2011-ben a MÜPA hangversenytermében került sor.
Belépőjegy: 4800 Ft, early bird kedvezménnyel 2016. június 19-ig: 4200 Ft
A programváltozás jogát fenntartjuk!
ESŐNAPOK – INFORMÁCIÓK
Az előadásokra vonatkozó szabályzat eső esetén
Rossz idő esetén az előadás elmaradásáról vagy az esőhelyszínen való megtartásáról a színház legkésőbb az előadás napján 15 óráig a www.szentendreprogram.hu honlapon közleményt ad ki.
Amennyiben közlemény kiadására nem kerül sor, úgy a színház az előadás megtartására készül az eredeti helyszínen. Szükség esetén az előadás megkezdésével várunk. A szervezők fenntartják a jogot, hogy az előadást a helyszínen is lemondják.
Az előadás elmaradása esetén a jegyek a kijelölt esőnapra érvényesek, amelynek időpontja a jegyen és a www.szentendreprogram.hu oldalon is olvasható. Amennyiben az előadásnak kijelölt esőnapja is van, a megvásárolt jegyeket nem áll módunkban visszaváltani.
Amennyiben az elmaradt előadás az esőnapon is lemondásra kerül, a jegyeket visszaváltjuk az elmaradt előadást követő 14 napon belül a vásárlás helyén. A jegyek visszaváltására az elmaradt előadás napján nincs lehetőség.
Amennyiben az előadást a játékidő feléig el tudjuk játszani, az előadás megtartottnak tekintendő.
A nagyszabású musicalt, amelyben a Halál lép elő főszereplővé, az egyik legnépszerűbb zenés színházi darabként tartják számon, 1992 óta hódít világszerte töretlen sikerrel.
Ezúton meghívjuk Önt és kedves párját, az éves Lakógyűlésünkre! Ha nincs párja, az se baj, hozzon bárkit! Minél többen vagyunk, annál jobb! Van mit megbeszélnünk… Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény.
Zenei bravúr: Beethoven és Rachmaninov 3. zongoraversenyével tér vissza Balog József, aki főnixmadárként, betegségéből újjászületve varázsolja hatalmas ünneppé a Danubia szezonzáróját a Zeneakadémián.
Minden Walk My World normál jegy most csak 12 900 Ft! Ne maradj le egy felejthetetlen élményről! Rajongóknak kötelező!
Kétnapos budapesti fesztivál prémium rumokkal, kraftsörökkel, kóstolókkal - összesen több, mint 150 különleges itallal a Time Out Marketen.
(esőnap: június 7.)
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!