A Beatlestől a Pink Floydig - 4.
Gimesy Péter művészettörténész, filozófus öt részes rocktörténeti előadás sorozata, minden alkalommal egy különleges és a zene történetében fordulópontnak számító életművet ismertet. Læs mere
Gimesy Péter művészettörténész, filozófus öt részes rocktörténeti előadás sorozata, minden alkalommal egy különleges és a zene történetében fordulópontnak számító életművet ismertet. Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Onsdag, 07. Maj 2025 18:30
Ezek a lemezek ma már megkerülhetetlenek, ha valaki szereti a zenét. Az előadások, az előzmények ismertetését követően az 1967-es évet veszik kiindulópontnak, amikor rengeteg később meghatározóvá váló zenei stílus kezdődött. Előadássorozatom elsősorban a mára klasszikussá vált életművekkel foglalkozik, vagyis a Beatles, a Doors, Janis Joplin, Jimi Hendrix és a Pink Folyd történetéről lesz szó. Az előadások során a dalok közül többet is meghallgatunk, az eredeti dalszövegekkel feliratozott videókkal kísérve.
4. rész. 2025. 05. 07. 18:30
A Doors – költészet és rockzene.
A második előadás során a Doors debütáló 1967-es lemezét ismerhetjük meg. Ez az album egy teljesen új hangot hozott a rockzenében, egyszerre volt költészet és zene különleges kapcsolata. A lemezen szereplő dalok szövegei mellett a Jim Morrisont (1943 –1971) inspiráló irodalmi hátteret is ismerteti az előadás, illetve kitér a zenekar későbbi történetére is. Az előadás során a dalok közül többet is meghallgatunk, videó betéttel kísérve.
A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.
A hatalmas sikerű dán film alapján készült színdarab nagy beleérzéssel és humorral szembesít bennünket azzal, milyen eufóriával és milyen fájdalmakkal jár, ha az ember megpróbálja elengedni a kontrollt.
Egy mindenre elszánt orvos meghódítja a színpadot! A misztikus thriller világsikerű Broadway-musical változata
Szállj fel a cirkusz nagy körhintájára, ahol az álmok életre kelnek. Világszámok és fiatal magyar tehetségek várnak Ringlispíl című előadáson.
Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.