Programm


URBAN VERBUNK SHOW - Don't Lie to The Planet

URBAN VERBUNK SHOW - Don't Lie to The Planet

Az Urban Verbunk legújabb produkciója egy formabontó előadóművészeti koncepción alapuló előadás, amely a magyar néptánc gazdag kulturális örökségére épülve felhívja a figyelmet a jelen égető globális társadalmi kérdéseire úgy, hogy ezzel az európai-és nemzetközi színpadok közönségeinek is vonzó kínálatot teremt.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: 2025. April 4. Freitag, 19:00

Don't Lie to The Planet Show

RAM-ART Színház

2025. április 4.

 

Kapunyitás: 18:00

Kezdés: 19:00



2025-BEN ELSŐ ALKALOMMAL: DON’T LIE TO THE PLANET - URBAN VERBUNK SHOW - ÁPRILIS 4.

A 2023-as bemutató, valamint a 2024-ben aratott elsöprő sikerek után az Urban Verbunk ismét színpadra állítja nagyszabású és minden képzeletet felülmúló produkcióját, a Don’t Lie To The Planet SHOW-t!

Az Urban Verbunk legnagyszabásúbb produkciója egy formabontó előadóművészeti koncepción alapuló előadás, amely a magyar néptánc gazdag kulturális örökségére épülve felhívja a figyelmet a jelen égető globális társadalmi kérdéseire.

A produkció nemcsak olyan táncművészetet tár a néző elé, mely a világon teljesen egyedülálló, de emellett el is gondolkodtat: Az előadás olyan témákat dolgoz fel, mint az ember okozta környezetvédelmi károk (pl. vízhiány, erdőtüzek), történelmünk, napjaink globális társadalmi problémái (pl. holokauszt, faji megkülönböztetés, éhínség), valamint nem utolsósorban a mesterséges intelligencia.

Az ember okozta extrém környezeti változások miatt a Föld utolsó órájában járunk, MOST kell tenni azért, hogy az unokáinknak is legyen még hol felnőniük. A produkcióban megjelenik a világunkat alkotó 4 őselem: egyszerre van jelen tűz, víz, föld és levegő egyazon színpadon.

Az Urban Verbunk az általa képviselt progresszív, a világon egyedülálló néptáncstílus merész koncepciója alapján gondolja újra a zenei világot is: A komolyzene nagyjainak legismertebb zeneművei egyedi hangszerelésben, szimfonikus zenekari kísérettel, crossover hangzásban hallhatók, a világ legnagyobb popelőadóinak slágereivel együtt.

A tánc és a zene mellett az előadást kísérő, grandiózus vizuális elemek (több mint 2500 liter vízzel feltöltött medence, lángoló padló, ötméteres alumíniumkapuk, fejjel-lefelé táncolás) együttesen egy mozihatást elérő szórakozási élményhez járulnak hozzá, mely teljesen egyedülálló mind a popkultúra-, mind a színház-, mind pedig az opera közönségének.

Időtartam:90 perc

Rendező – koreográfus:Moussa Ahmed – Magyarország Érdemes Művésze, valamint Harangozó- és Junior Prima díjas táncművész

További információkért:

 

www.koncertpromo.hu

 

Unser Angebot


Nabuccot, a babiloni királyt Kálmándy Mihály Kossuth-díjas operaénekes, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja alakításában láthatja a közönség 2026-ban is. A magyar bariton már pályája kezdetén, a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémia hallgatójaként Verdi Nabuccójának címszerepével debütált. Később a Teatro Verdi Trieste-ben bemutatott Nabucco-produkciójával vette kezdetét nemzetközi karrierje.

2026. július 31. péntek 20:00 (esőnap: augusztus 2.) 2026. augusztus 1., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 3.)

Az EGY ÉLETEM sorozatban ismert művészek mesélnek életükről, a sorsfordító pillanatokról és azokról a történetekről, amelyek igazán meghatározták őket. Ezúttal Szinetár Dóra mesél az életéről, a számára meghatározó pillanatokról és történetekről. A forgatókönyvet itt valóban az élet írja.

Follow us!


Angebote


Éjszakai koncert a Széchenyi fürdőben - Remekmű-válogatás a fürdőzők örömére

Fesztivál Akadémia, Széchenyi Fürdő

A FAB idén is kilép a koncerttermek falai közül: egy különleges estére a Széchenyi fürdőbe költözik az örömzene.

Hatalmi arcok - A Szomszédnéni Produkciós Iroda önálló estje Szép

Dumaszínház, Corvin Dumaszínház

A „Hatalmi Arcok” a hétköznapi küzdelmeinkről szól – legyen az egy egyszerű csetepaté, komolyabb haddelhadd, súlyosabb összetűzés vagy halálos tusa.

A Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkciója, a MIRÁZS, a magyar és közép-ázsiai őstörténet legendás világába repíti…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Verschenken Sie jegy.hu
Geschenkgutscheine!

Die Geschenkgutscheine können für Ticketkäufe auf der Webseite www.jegy.hu verwendet werden, für beliebige Veranstaltungen (Theater, Konzerte, Festivals, Sportveranstaltungen) in unserem System.

Interticket
Kulturkarte

Mithilfe der Dienstleistungen der Kulturkarte stehen Arbeitnehmern und Arbeitgebern die höchsten, momentan angewandten Ermäßigungen zur Verfügung.

Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!