Program


Weiner Sennyey Tibor: Diogenész
3

Weiner Sennyey Tibor: Diogenész

"És mi megyünk vele, mert nincs rossz pillanat, és mert megtörténik az, ami monodrámákban is ritkán: ember és szerep kivételes egysége." Turbuly Lilla

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Saturday, November 22 2025 8:30PM

monodráma, 60 perc

 

Írta: Weiner Sennyey Tibor
Játssza és rendezte: Formanek Csaba

 

- Azt mondják: "Diogenész, neked semmid sincsen. Hogy akarsz így asszonyt? Hogy akarsz így családot? Hogy akarsz így házat? Még kölcsönt sem adhatunk, hiszen nincs mire." - így mondják, hiába is koldulok, hiába járok házról-házra, hiába kopogtatok be az arcukon, hogy "Embert keresek!" - azt mondják: "Diogenész, neked semmid sincsen." -

Diogenész a hordólakó. Diogenész a filozófus. Diogenész a szabad. Diogenész a rabszolga. Diogenész a mocskos. Diogenész a tiszta. Diogenész a hajléktalan. Diogenész az éber. Diogenész az ember kereső. Diogenész a menekült. 


Hogyan sodródott a hordólakó Leszbosz szigetére? Ki volt valójában Diogenész? Kik vagyunk mi, emberek? Emberek vagyunk-e még egyáltalán? Bírák vagy bolondok? És ki vagy te, Tenger?

DÍJAK:

 

  • Soltis Lajos díj a legjobb előadásért (8. Soltis Lajos Országos Színházi Találkozó, Celldömölk, 2016.)

  • "A legemberesebb előadás" (5. Színkavalkád Fesztivál, Inárcs, 2016.)

  • Színészi díj (XV. Vasvári Színjátszó Fesztivál, 2016.)

  • Díj új kortárs dráma megírásáért (XV. Vasvári Színjátszó Fesztivál, 2016.)

  • ARANY minősítés (XV. Vasvári Színjátszó Fesztivál, 2016.)

Our offer


Mága Zoltán - Debreceni Újévi Koncert - A hagyomány új fejezetet nyit 2026-ban kiemelkedő kulturális esemény érkezik el: Mága Zoltán Újévi Koncertjének hagyománya, amely Budapesten immár 18 alkalommal vált Magyarország és Európa egyik legjelentősebb kulturális eseményévé, most első ízben Debrecenbe érkezik, hogy új, országos hagyományt teremtsen.

Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Follow us!


Suggestions


Szuvidált szenvedélyek

Belvárosi Színház

Mi a gasztronómia: művészet vagy üzlet? Mi a fontosabb: a tökéletesség, vagy a nagy forgalom? Egy zseniális séf és egy…

NYÁRI KÁROLY - BUDAPESTI KARÁCSONYI KONCERT

Budapest Kongresszusi Központ

Ajándékozz élményt szeretteidnek! Ünnepeljünk együtt Nyári Károly felejthetetlen Budapesti Karácsonyi Koncertjén 2025. december 27-én 19:30-kor a Kongresszusi Központban!

Ad

musical family road movie from 10 to 100 years old

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.