Program


Wagner-est

Wagner-est

Műsor:

Tannhäuser-nyitány
Parsifal - Nagypénteki varázs
Walkür - Walkürök lovaglása
Trisztán és Izolda - előjáték és Izolda szerelmi halála
Istenek alkonya - Gyászinduló és zárójelenet

Közreműködik: Kodály Filharmonikusok Debrecen

 több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2011. december 8. csütörtök, 19:30

Egy szerző, öt remekmű, 2 kiváló előadó a Kodály Filharmónia 2011. december 8-ai koncertjén.

Richard Wagner a 19. század egyik legnagyobb hatású zeneszerzője, a német opera megreformálója volt. Zeneszerzőként operái tették halhatatlanná, bár számos más területen is alkotott. A hangversenyen romantikus műveiből és zenedrámáiból is felcsendülnek részletek, így például a Tannhäuser nyitánya; az utolsó operából, a monumentális Parsifalból a Nagypénteki varázs; a Ring-ciklus leggyakrabban műsorra kerülő darabjából, A walkürből a filmzeneként is népszerű zenekari részlet a Walkürök lovaglása; a mester legtömörebb és legszenvedélyesebb zenedrámája, amely Wagner érett alkotásai között középponti helyet foglal el, a Trisztán és Izolda koncerttermekben leggyakrabban előadott részlete, az előjáték és Izolda szerelmi halála; valamint a Nibelung gyűrűje tetralógia negyedik része, az Istenek alkonya Gyászindulója és zárójelenete.

A Kodály Filharmonikusokat ezen az estén az idén hetvenedik születésnapját és operaházi működésének negyvenedik évfordulóját ünneplő Medveczky Ádám vezényli, aki munkássága során Wagner majdnem mindegyik zenedrámáját dirigálta már. Vendégművészként mellette áll majd a színpadon a Magyar Állami Operaház magánénekese, a Pavarotti Énekverseny győztese, az egyre több Wagner szerepet éneklő érdemes művész, Sümegi Eszter.

Ajánlatunk


Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.

Kövess minket!


További ajánlataink


Bagossy Brothers Company

Tokaj Fesztiválkatlan, Nagyszínpad

Bagossy Brothers Company Tokajban – nagyszínpados koncert a Fesztiválkatlan színpadán.

Mesebeli alakok, lélegzetelállító artistaprodukciók, különleges koreográfiák és lenyűgöző látványvilág: ez a MIRÁZS!

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!