Program


Vass Imre: taking place

Vass Imre: taking place

Mennyit szorít ki egy test, egy pozíció, egy gesztus a térből? Hagy-e nyomot maga után egy történés? Mozgó testek próbálják a téridő szövetébe vésni személyes történetük.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Saturday, December 02 2017 3:00PM

Minden egyes szembecsukás egy fénykép,  fixálja a pillanatot, próbál valami magyarázatot találni arra, ami történt. A lehetőség és sokféleség egy szingularitássá, konkrétummá omlik össze, ha ránézek. De minden egyes szemkinyitás egy újabb lehetőség arra, hogy kiszabaduljanak a dolgok a nevükből és jelentésükből.

Az előadásban kimerevített képek, történetszilánkok lebegnek egymás mellett, egymással párhuzamosan. Ez a kollázs úgy épül fel, mint az elme: összeköt, magyaráz, interpretál, jelentéssel ruház fel, értelmet ad. De mi van akkor, ha a tapasztalat, a tapasztaló és a tapasztalás valójában nem különül el, hanem egy és ugyanaz?

Ha minden csupán relációban létezik, láthatunk-e valamit csak annak, ami? Elegendő-e a jelen pillanat vagy elviselhetetlen?

Koncepció, Koreográfia: Vass Imre
Alkotótársak és előadók: Somló Dávid, Szeri Viktor, Vadas Zsófia Tamara, Vass Imre
Hang, zene: Somló Dávid
Fény: Dézsi Kata
Produkciós Partner: Katlan csoport

Támogatók: EMMI, NKA, MU színház, Új Előadóművészeti Alapítvány, SÍN Kulturális Központ, Műhely Alapítvány

Our offer


Többnemzetiségű együttes, dalaikat 25 nyelven adják elő. Az amerikai Thomas Lauderdale zongoraművész alapította 1994-ben azzal a céllal, hogy egyesítse a klasszikus-, dzsessz-, latin és popzenei műfajokat, egyedi hangzást teremtve. Debütáló kislemezük, a „Sympathique (Je ne veux pas travailler)” 1997-ben jelent meg, és azonnal bombasiker lett.

A friss hangvételű operettben lesz vágyakozás, humor, könnyek és szerelem – és természetesen felcsendülnek a közönségkedvenc slágerek:

Follow us!


Suggestions


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Ne maradj le az évad utolsó Walk My World előadásairól júniusban! 40 immerzív tér, 26 szereplő, egy felejthetetlen utazás

Ad

Oltári srácok - Az Aréna! Szép

Papp László Budapest Sportaréna

Június 27-én egy utolsó előadásra összeáll a nagy csapat. Színpadon Dolhai Attila, Serbán Attila, Kerényi Miklós Máté, Mészáros Árpád Zsolt…

Ad

Mohács – Világok harca Hungarian documentary, 80 min, 2026 in Hungarian

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.