Program


SISSI, A MAGYAR KIRÁLYNÉ

SISSI, A MAGYAR KIRÁLYNÉ

a Monarchia Operett vendégjátéka

esőnap: július 27. (vasárnap)

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Saturday, July 26 2025 9:00PM

Huszka Jenő – Szilágyi László:
SISSI, A MAGYAR KIRÁLYNÉ
operett

Huszka Jenő operettje igazi, nemzeti érzelmeket erősítő, humorral és szerelemmel átitatott darab, mely gróf Andrássy Gyula, az Osztrák-Magyar monarchia későbbi külügyminisztere és Erzsébet királyné, azaz Sissi, beteljesületlen, történelmileg nem igazolt szerelméről szól. Gyönyörű dallamok, szellemes versek és remekül ábrázolt szereplők jellemzik a darabot, melynek átdolgozása során a három felvonásból egy feszesebb tempójú, de az eredetihez is hű, modern, két felvonásos operett született a Monarchia Operett alkotóinak, művészeinek közreműködésével.

Erzsébet királyné köztudomásúan szerette a magyarokat, s a nép is benne látta megmentőjét. Sissi Zsófia főhercegnővel való szembenállása és szabadság iránti vágya szimpatizált a rebellis nép érzéseiv el, ugyanakkor az osztrák udvar rosszallását is magával hozta. Gróf Andrássy Gyula a magyarság számára próbál kiutat találni az elkeserítő, fegyveres forradalommal fenyegető helyzetből. A férfi heves rajongása és forró szerelme viszonzásra talál a császárnő részéről, azonban vágyaiknak kényszerű gátat szab a politika. Kettejük köteléke, valamint Sissi magyarok iránti szeretete ennek ellenére is elősegíti a Kiegyezés létrejöttét.

A császárné és a gróf beteljesületlen kapcsolata mellett azonban további szerelmek is szövődnek az udvarban: a közönség tanúja lehet a magyarokat kedvelő osztrák férfiú és egy férjet kereső, burgenlandi lány, valamint két gyermekkori szerelmes: Erzsébet királyné udvarhölgye és egy magyar forradalmár boldogságkeresésének is. Csodaszépen megzenésített Petőfi-versek és mára slágerré vált Huszka-dallamok tarkítják a szenvedélyes történetet, amely júliusban magával ragadja majd az újszegedi színpad közönségét!

Alkotók
Díszlettervező: Rákay Tamás
Jelmeztervező: Kollár Péter Erik
Zenei vezető: Kéménczy Antal
Koreográfus: Szkáli Edina
Rendező: Kerényi Mikós Gábor – Kero®

Készült az EMMI támogatásával.

Our offer


amerikai vígjáték, 149 perc, 2026 angol nyelven, magyar felirattal

Egy titkos találmány, egy feltűnő orosz énekesnő, a maffia és egy szerelmes betörő… azaz egy igazán félresikerült rablás története. A Betörő a menyasszonyom! egy szédítően vicces, zenés vígjáték, amely tele van váratlan fordulatokkal és pazar humorral! Egy-egy csavar pedig csak még inkább kaotikussá teszi a történetet… Ha szeretnéd megtudni, hogy a bénázó betörő hogyan találkozik a szívtipró tulajdonossal, és hogy mi történik, amikor a szerelem betör az életükbe, akkor ne hagyd ki ezt a fergeteges vígjátékot!

Follow us!


Suggestions


Don Juan Szép

Nemzeti Színház, Nagyszínpad

A nyughatatlan hódító, a szabad életű sevillai nemes története számtalan szerzőt inspirált már. Aleksandar Popovski mostani rendezése A Mester és…

Ad

Fordulatos vidám mese, amiben sok kaland vár Micimackóra és barátaira, de egy dolog sosem változik, hogy Micimackó szereti a mézet.

Ad

Korszakzáró koncert a legendás alkotóval és felejthetetlen dalokkal.

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.