Semmelweis
Havi 1 alkalommal jelentkezünk filmvetítéssel, meghívott vendéggel, akivel Petró Karesz körüljárja az aktuális film témáját, érdekességeit, amelynek folyamában a közönség részvételére is feltétlen számítunk!
more
Havi 1 alkalommal jelentkezünk filmvetítéssel, meghívott vendéggel, akivel Petró Karesz körüljárja az aktuális film témáját, érdekességeit, amelynek folyamában a közönség részvételére is feltétlen számítunk!
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Friday, May 30 2025 6:00PM
Semmelweis
magyar életrajzi dráma, 127 perc, 2023
Ma legendaként emlékszünk rá: bátor és tántoríthatatlan, egyszerre tudásvággyal és igazságvággyal teli emberként. Akit nem véletlenül emlegetnek így: az anyák megmentője. A saját korában viszont egészen másképp látták. A többi magyar orvos, akivel együtt dolgozott, őrültnek hitte, az osztrák orvosok elviselhetetlenül erőszakosnak tartották, főnöke, a klinika vezetője számára pedig ő volt az élő, kellemetlen lelkiismeret. Semmelweis Ignác csak a munkájának élt, kizárólag egy cél lebegett a szeme előtt, a rábízott anyák egészsége; és a szent ügy érdekében áthágott minden akadályt, megszegett minden szabályt. Dolgozott mellette egy szülésznő, aki meglátta benne azt, akit senki más: a szerelemre és megnyugvásra vágyó férfit.
Rendező: Koltai Lajos
Főszereplők: Vecsei H. Miklós, Nagy Katica
Közönségtalálkozó vendége: Vecsei H. Miklós színművész
Moderátor: Petró Karesz, a Lakihegy Rádió műsorvezetője
2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
2026/2027, Nemzeti Filharmonikusok, Opera bérlet. Bellini: Norma, Mozart: Don Giovanni, Silver: Csipkerózsika, Hahn: La Carmélite. Fedezzük fel együtt a remekműveket!
Bátorság, barátság, szerelem. Fordulatokkal teli, zenés, végvári vitéz sztori Fekete István regényéből az Újszínház Nagyszínpadán.
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.