Prométheusz'22
Az előadás ironikus és józan megközelítésből próbálja vizsgálni Prométheusz kortárs világunkban oly aktuálisnak ható mítoszát.
Az előadás ironikus és józan megközelítésből próbálja vizsgálni Prométheusz kortárs világunkban oly aktuálisnak ható mítoszát.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Tuesday, June 20 2023 7:00PM
A Prométheusz‘22 egy elmélkedés az értelmiségi helyzetéről a 21. században. A digitalizált és erőteljes manipulációs hatásnak kitett sajtóhálózatban és közösségi médiában az igazság túlontúl relativizálódott, és a tényellenőrzésre is hamar rásütik az álhír bélyegét. Egy szélsőségesen ideologizált és megosztott világban, ahol a párbeszéd már-már lehetetlenné vált, a viták extrém érzelmi megnyilvánulásokká silányulnak, a gyakran szélsőséges politikai eszméket valló kormányok szította gyűlöletbeszéd pedig a mindennapok részévé vált. Ilyen körülmények között az értelmiségiek – tudósok, orvosok, művészek – szerepe nehezebbé, ám egyszersmind felelősségteljesebbé is válik; az ő osztályrészük a világ objektív szemlélete és a megszerzett tudás megosztása az emberekkel, akár az üldöztetés árán is, amint az Prométheusszal is történt a mitológiai időkben.
Az előadás ironikus és józan megközelítésből próbálja vizsgálni Prométheusz kortárs világunkban oly aktuálisnak ható mítoszát.
Szereplők:
Főszínész IGOR SAMOBOR
Zeusz, rendező VIOLA GÁBOR
Héra, segédrendező CĂTĂLINA MIHAI
Lukács, fővilágosító DIMÉNY ÁRON
Leláncolt Prométheusz
Prométheusz IGOR SAMOBOR
Krátosz KISS TAMÁS / FLORIN AIOANE / DOMEN NOVAK
Bia (Erőszak) PETHŐ ANIKÓ
Héphaisztos DIMÉNY ÁRON
Ió ECATERINA LUPU / EVA JESENOVEC / ROMÁN ESZTER
Hermész MIRELA PANĂ
Ókeanosz BOGDÁN ZSOLT
Kar
Főriporter DANA DUMITRESCU
Influenszer VINDIS ANDREA
Rádióriporter ECATERINA LUPU / EVA JESENOVEC / ROMÁN ESZTER
Operatőr DOMEN NOVAK / FLORIN AIOANE / KISS TAMÁS
Szakértő FLORIN AIOANE / DOMEN NOVAK / KISS TAMÁS
Noteszes KÁNTOR MELINDA
Rendező: Tompa Gábor
Dramaturg: Káli Ágnes
Díszlet és jelmeztervező:Carmencita Brojboiu
Koreográfus: Sinkó Ferenc
Zeneszerző: Vasile Sirli
Dumaszínház est
A darab hat különböző hátterű nőről szól, akik látszólag semmiben sem hasonlítanak egymásra, mégis ugyanarra az önbizalom-növelő rúdtánckurzusra jelentkeznek – ám hamar kiderül, hogy nem csupán a szexi mozgás miatt jöttek.
Zorán tripla koncertre invitálja közönségét 2026. február 21-én és 22-én a Budapest Kongresszusi Központba. Kiváló zenésztársaival áll színpadra, ahol a legnagyobb slágerek mellett, különleges zenei csemegék is felcsendülnek majd.
Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…
Az előadás keresztény hitünk alapjaira kérdez rá, amelyben a bibliai történet és Szőcs Géza költői átirata szerves egységet alkot a…
A Tankcsapda hazánk legnagyobb rockzenekara, akik 2025 év végén és 2026 elején két hatalmas arénakoncerttel zúznak Debrecenben és Budapesten.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.