Oscar
Arisztokratikus környezetben, Barnier szappangyáros villájában játszódik a humoros történet, félreértésekkel, szerelmi háromszögekkel, eltitkolt gyermekekkel, táskák elcserélésével fűszerezve.
Arisztokratikus környezetben, Barnier szappangyáros villájában játszódik a humoros történet, félreértésekkel, szerelmi háromszögekkel, eltitkolt gyermekekkel, táskák elcserélésével fűszerezve.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Sunday, October 05 2025 8:00PM
Oscar
Vígjáték
fordító: Klumák István
Bemutató: 2024.11.15.
Az előadás hossza: 125 perc 1 szünettel
A főhős, egy lánygyermekes családfő múltjából és jelenéből régen látott, vagy éppenséggel nem várt szereplők bukkannak fel, így egyetlen délelőtt kell ráébredne arra, hogy a lánya terhes, egy alkalmazottja kirabolta, és ezeken az elhanyagolható csekélységeken kívül is számos egyéb bonyodalom forgatja fel jól felépített polgári életét. Bertrand Barnier sajnos nem tud jó és egyértelmű válaszokat adni a sors eme kihívásaira, az események fokozatosan föléje tornyosulnak és elnyomják, az egymást követő félreértés- és katasztrófasorozat pedig alaposan próbára teszi a szereplőket és a nézők rekeszizmait egyaránt.
A nagyszerű francia vígjátékból két film is született: egyikben Louis de Funes alakította a főszerepet (1967), a másikban Sylvester Stallone (1992).
Szereposztás
Bertrand Barnier, szappangyáros........................... Járai Máté
Madame Barnier, Bertrand felesége....................... Auksz Éva
Christian Martin, szappanmenedzser..................... Mechle Christian
Bernadette, szobalány-grófné................................ Hajdú Melinda
Jacqueline, a hazudós............................................ Kovács Gyopár
Philippe, a masszőr................................................ Ferencz Bálint
Colette, Barnier lánya............................................. Kovács Panka
Charlotte, az új szobalány...................................... Csapó Virág
Oscar, akit mindenki keres..................................... Lakatos Máté
Nyikita, a sofőr........................................................ Körtvélyessy Zsolt
Alkotók
Rendező: Besenczi Árpád
Díszlettervező: Mészáros Tibor
Jelmeztervező: Szőke Julianna
Súgó: Arató Andrea
Ügyelő: Csitári Tamás
Rendezőasszisztens: Frigyesi Tünde
A színdarabot Magyarországon a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli. www.hofra.hu
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Nem szeretve lenni, pokoli kín. Tekintete összeszűkül, fogát összeszorítja, keze ökölbe szorul. Ilyenkor a legveszélyesebb. Ő, akit kevésbé szeretnek.
Wolfgang Amadeus Mozart: Die Zauberflöte (The Magic Flute), K. 620
Egy különleges ünnepi koncert érkezik 2026. december 20-án az MVM Dome-ba, ahol a klasszikus zene világának kiemelkedő alakjai lépnek színpadra.
Lábas Viki énekes-dalszerző, hatéves kora óta áll színpadon különböző formációkkal. Lételeme a művészi önkifejezés. A jelenben él, és szereti felszabadítani…
Jean Sibelius: Six Songs – Sydämeni laulu (Song of My Heart), Op. 18, No. 6 Joseph Haydn: Symphony No. 103…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.