Programm


One Thousand Faces - Ezerarcú Szépasszony 2.0 (TERRA)

One Thousand Faces - Ezerarcú Szépasszony 2.0 (TERRA)

Utazás a természet szülőanyjának birodalmába. Ez az állandó változások otthona, ahol az átalakulás soha nem áll meg.
////////
A journey into the realm of mother nature. It is the home of constant change, where transformation never stops.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: 2023. Juni 30. Freitag, 20:00

One Thousand Faces - Ezerarcú Szépasszony 2.0 (TERRA)
(scroll down for english)

Ami arany, nem maradhat
Természet – új zöldje arany,
Drága e szín, ritkán marad.
Zsenge levélkéje virág,
Ám csak egyetlen órán át.
Aztán levél levélbe múl’,
Ahogyan Éden gyászba fúl,
Ahogy hajnalt űz a nappal,
Ami arany, nem maradhat.
Robert Frost

Utazás a természet szülőanyjának birodalmába. Ez az állandó változások otthona, ahol az átalakulás soha nem áll meg. Terra, avagy a Földanya számára az élet ciklikus, örökké változó és végtelen. Születés, virágzás, halál és újjászületés. Ezt a végtelen körforgást hozza színpadra a One Thousand Faces kollektíva kortárs légtánc előadás formájában.

A Földanyát és annak ciklikus változásait négy légi táncosnő dolgozza fel, akik az évszakokhoz hasonlóan eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek. Négy nő, négy pólus, négy különböző világ bontakozik ki az eredetről, a változó
természetről, és a női létről az ezerarcú istennő ölelésében. Megszületnek, kibontakoznak, összekapcsolódnak, harcolnak egymással, miközben szembenéznek az egyetemes és saját természetük kihívásaival. Ez az örökzöld téma talán soha nem volt olyan aktuális, mint a mi korunkban.

Fellépők: Georgina Cassels, Zetelaki Réka, Marta Matovelle, Podmaniczky Dorottya

Zene: montázs
Fény: Szász Antal
Az előadás hossza: 54 perc
Fotó: Louis Hautier

/////////////////

One Thousand Faces - Goddess With A Thousand Faces 2.0 (TERRA)

Nothing Gold Can Stay
Nature’s first green is gold,
Her hardest hue to hold.
Her early leaf’s a flower;

But only so an hour.
Then leaf subsides to leaf.
So Eden sank to grief,
So dawn goes down to day.
Nothing gold can stay.
Robert Frost

A journey into the realm of mother nature. It is the home of constant change, where transformation never stops. For Terra, or Mother Earth, life is cyclical, ever-changing and endless. Birth, flowering, death and rebirth. This endless cycle is brought to the stage by the One Thousand Faces collective in the form of a contemporary aerial dance performance.
Mother Earth and its cyclical changes are processed by four aerial dancers who, like the seasons, have different characteristics. Four women, four poles, four different worlds unfold about origins, changing nature, and womanhood in the embrace of the thousand-faced goddess. They are born, unfold, connect, fight with each other while facing the challenges of the universal and their own nature. This evergreen topic has perhaps never been more relevant than in our time.

Performers: Georgina Cassels, Réka Zetelaki, Marta Matovelle, Dorottya Podmaniczky

Music: montage
Light: Antal Szasz
Length of the performance: 54 minutes
Photo: Louis Hautier

Unser Angebot


Egy magányos csavargó, akinek semmije sincs – csak a szíve. Egy árva kisfiú, aki minden szeretetre éhes. Egy hideg, szürke utcán a sors egymás útjába sodorja őket. Nincs pénzük, és életük korántsem mentes a kihívásoktól, mégis van valamijük, ami mindennél többet ér: egymás.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja.

A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical. A történet ismert: nyüzsgő kikötő, a tenger hullámzása, régi-új szerelmek, esély egy új életre, őrült karneváli forgatag, intrika, bosszúvágy, elégtétel és Párizs, hol jobb és könnyebb az élet... mind-mind megelevenedik Alexandre Dumas világhírű regényének zenés színházi adaptációjában.

Follow us!


Angebote


Mága Zoltán - XVIII. Budapesti Újévi Koncert

Papp László Budapest Sportaréna

2026. január 1-én immár tizennyolcadik alkalommal kerül megrendezésre Mága Zoltán Budapesti Újévi Koncertje, Magyarország és Európa egyik legjelentősebb kulturális eseménye.

Candide Szép

Nemzeti Színház, Nagyszínpad

Candide, Kunigunda és Dr. Pangloss most a színpadon kelnek útra, és járják be a voltaire-i utakat Lisszabontól Eldoradoig. Groteszk humor,…

Ad
Accessibility menu
Increase font size
100%

Verschenken Sie jegy.hu
Geschenkgutscheine!

Die Geschenkgutscheine können für Ticketkäufe auf der Webseite www.jegy.hu verwendet werden, für beliebige Veranstaltungen (Theater, Konzerte, Festivals, Sportveranstaltungen) in unserem System.

Interticket
Kulturkarte

Mithilfe der Dienstleistungen der Kulturkarte stehen Arbeitnehmern und Arbeitgebern die höchsten, momentan angewandten Ermäßigungen zur Verfügung.

Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!