Nyitóhangverseny 2024
Gershwin: Kék rapszódia
Weiner: Szvit, Op. 18. – IV. tétel
Stravinsky: Tűzmadár-szvit
Balog József – zongora
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Hollerung Gábor
mehr
Gershwin: Kék rapszódia
Weiner: Szvit, Op. 18. – IV. tétel
Stravinsky: Tűzmadár-szvit
Balog József – zongora
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Hollerung Gábor
mehr
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: 2024. August 9. Freitag, 20:00
A Zempléni Fesztivál rendezvénysorozata már évek óta hagyományosan a Budafoki Dohnányi Zenekar koncertjével indul.
A nyitóhangversenyen a 20. század zenéjének jellegzetes karaktereit mutatjuk meg, melyek mindegyike a folklór elemeiből táplálkozik. Gershwin Rhapsody in blue (Kék Rapszódia) című műve idén 100 éves. A darabnak valójában semmi köze a kék színhez: az angol címben szereplő blue szó a blues-ra, a jazz egyik jellegzetesen szomorkás karakterére utal. A Rhapsody in Blue valójában egy zongoraverseny, amely a jazz és a blues elemeiből felépített változatos, szinte szeszélyes karakterváltásokkal kísért, élvezetes, nagy hatású kompozíció.
A szünet után Weiner Leó szvitjének egy részlete következik. Weiner sodró lendületű, hatásos zenekari művében egyértelműen az eredeti magyar folklórra ismerhetünk rá.
Stravinsky Tűzmadár szvitje a balett tételeiből összeállított hangversenydarab. A Tűzmadár egy orosz mitikus meselény, melynek karakterét a halhatatlan Kascsej orosz népmesehős történetével ötvözve szerzőnk a 20. század egyik legjelentősebb balettzenéjét írta meg. A hangversenyen felcsendülő szvit megőrzi a balett koncepciójának képszerűségét, legfontosabb szerepelőit és a szituációk zenei megfogalmazását. A mű rengeteg elemében érezzük az orosz folklór szomorkás, szárnyaló és duhaj karakterét is.
Komédia a köbön! Egy falrengető vígjáték, amely színpadon és filmen egyaránt nagy sikereket aratott!
A Voices of the Future – A jövő hangjai Magyarország egyik legnagyobb, középiskolásokat megszólító kulturális programja, amelyben ötszáz diák vállalkozik arra, hogy hónapokon át együtt készüljön, majd a Müpa színpadán adja elő a zeneirodalom kiemelkedő alkotásait.
A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!
Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…
Áprilistól Rebecca musical az Erkelben, ahol a szerelem, titkok és egy kísérteties múlt árnyékolja be Manderley falait. Jegyek már kaphatók!
Szerelem, zsarnokság, hazaszeretet, könny és halál. Hogyan értelmezi egymást a történelem és az irodalom? Elpusztítható-e egy egész nép, egy teljes…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!