Musica e parole
Portrék, instrumentummal
Portrék, instrumentummal
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Søndag, 22. Maj 2022 16:00
Az Opera zenekarának 210 művésze 16 különböző szólamba tömörül, és minden hangszernek megvannak a maga szólistái – mivel háromszoros zenekari létszámmal dolgozik a dalszínház, nem is kevesen. Az ő szólóprogramjuk, ha úgy tetszik: extra megmérettetésük azzal a sikerrel kecsegtet, hogy tudásuk, érzékenységük szinten tartható, így a fő tevékenységüket jelentő operai és balettzenék állandóan előkerülő hangszerszólói folyamatosan magas nívón szólalnak meg. A művészek műsorukat maguk választják.
Házigazda Bernáth Éva operaénekes
Szerkesztő Kocsár Balázs főzeneigazgató
Az Újranyitó Évad Hangszeres szólódélutánjai:
2021.10.31. Csellóval a világ körül – Balog Endre (cselló)
2021.11.28. Trombita akkor és most – Dr. Horváth Bence (trombita)
2021.12.26. Az átírás művészete – Rumy Balázs (klarinét)
2022.01.30. Mozarttól Pendereckiig – H. Zováthi Alajos (nagybőgő)
2022.02.27. Nagao Haruka és Dimcevski Alexandre hegedűduó-estje
2022.03.27. „Nagy utazás… azt mondtad, hogy ez az élet” – Botos Veronika (brácsa)
2022.04.24. CORNOlógia – Benyus János (kürt)
2022.05.22. Érzelmek a hangszínekben – Bíró Zsófia (fuvola)
A Hangszeres szólódélutánok 2021 októbere és 2022 májusa között minden hónap utolsó vasárnapján, 16 órától hallhatók.
Ezúton meghívjuk Önt és kedves párját, az éves Lakógyűlésünkre! Ha nincs párja, az se baj, hozzon bárkit! Minél többen vagyunk, annál jobb! Van mit megbeszélnünk… Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény.
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban
A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.
2026/2027, Nemzeti Filharmonikusok, Opera bérlet. Bellini: Norma, Mozart: Don Giovanni, Silver: Csipkerózsika, Hahn: La Carmélite. Fedezzük fel együtt a remekműveket!
Bátorság, barátság, szerelem. Fordulatokkal teli, zenés, végvári vitéz sztori Fekete István regényéből az Újszínház Nagyszínpadán.
Műsor: Robert Schumann: 3. (Esz-dúr, „Rajnai”) szimfónia, Op. 97 Richard Wagner A walkür – 3. felvonás 3. kép
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.