Legyél a cimboránk! | A Cimbora együttes koncertje
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Lørdag, 12. Maj 2018 11:00
Cimbora Együttes tíz éve alakult Korhecz Imola vezetésével. A névválasztás nem véletlen, hiszen a formáció szorosan kapcsolódik a legendás Cimbora című televíziós műsor szellemiségéhez, amelynek fő célja a művészetek útján való barátkozás, cimborálás (volt). Ezt a mottót tűzte ki zászlajára a ma is élő cimbora-klubhálózat, amelynek a Cimbora Együttes is aktív tagja.
A zenekar Legyél a cimboránk! című interaktív verskoncertjein a gyerekek segítségével keresi elveszett cimboráját, majd a közös játék, tánc, éneklés és versmondás során meg is találja, mivel a közönség soraiban barátokra, cimborákra talál.
A cél tehát, hogy a gyerekek aktív részesei legyenek a produkciónak. Énekelnek, muzsikálnak, játszanak és táncolnak a zenészekkel a nézőtéren és a színpadon is. Az előadás sokkal inkább róluk szól, mint a zenekarról; arról, hogy felfedezzék a zenében és versekben lüktető ritmust és felismerjék, hogy a ritmus, költészet és mozgás szoros egységet alkotnak. Mindeközben észrevétlenül felismerik az önmagukban rejlő játékosságot és a tehetséget arra, hogy énekeljenek és verset mondjanak. Síppal-dobbal csörgőkkel zenélik végig a koncertet és énekelve, játszva kerülnek közelebb egymáshoz és a versekhez. Fontos, hogy mielőbb megszeressék az igényes, élő muzsikát, hogy később is rendszeres koncertjáró váljék belőlük, és ne pusztán a számítógép képernyője előtt ülve, okostelefont nyomkodva múlassák idejüket vagy a televízió csatornája előtt keressék a szórakozást és a ezáltal keressenek cimborákat.
Idén Legyél a Cimborám! címmel megjelent a Cimbora Együttes első cédéje a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet gondozásában, amely a koncerten elérhető lesz.
A Cimbora Együttes tagjai: Juhász Csaba (gitár), Korhecz Imola (vers, mese, ének), Podhorányi Zsolt (billentyű), Schneider Szilveszter(ütőhangszerek) és Veér Bertalan (hegedű), sztárvendég: Huzella Péter
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús. Annyira gyanús, hogy bele is hal. A gyilkos pedig közöttünk van, hölgyeim és uraim… és nem is biztos, hogy egyetlen áldozattal beéri.
Egy spanyol kisvárosban eljegyzést tartanak: Mayor Mendoza, a helyi polgármester férjhez adja lányát, Catarinát José Riverához. Az esemény azonban váratlan fordulatot vesz, amikor megérkezik Carmennel az élen egy cirkuszi vándortársulat.
Szállj fel a cirkusz nagy körhintájára, ahol az álmok életre kelnek. Világszámok és fiatal magyar tehetségek várnak Ringlispíl című előadáson.
Beton.Hofi DUPLA Aréna-koncert, 2026. március 14-én és 15-én a Papp László Budapest Sportarénában.
A szabadságharc hőse, Baráznay Ignácz tisztázatlan halála után negyven évvel leánya, Amália egy különös transzcendens utazás alkalmával visszakerül 1848-ba
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.