Lá(j)v sztori
a szerelem, igazából...
a szerelem, igazából...
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: 2025. Februar 14. Freitag, 19:00
A LÁ(J)V Sztori mindannyiunk életéből merítő, nagy ívű színházi előadás 4 imprószínész lehengerlő játékával. Vérbeli szerelmi történet a színpadon - megismerkedés, dráma, szakítás, újraegyesülés - örökzöld téma innovatív kivitelben. A LÁ(J)V Sztori szórakoztató és megható előadás, mely az improvizációs színház eszközeivel mesél minden este másképpen. Különböző stílusú, hangulatú rövid jeleneteken keresztül áll össze végül egy különleges szerelem sosem látott története.
Az előadás a 2023/24-es évadban nagy sikerrel szerepelt nemzetközi impró fesztiválokon Írországban és Portugáliában, hosszabb kihagyás után most hazai színpadon, magyar nyelven is látható. Köszönet Győri Zoltán és Szintai-Molnár Péter volt kollegáinknak és társulati tagjainknak, akikkel együtt fejlesztettük ezt a produkciót.
Alkotók: Bán-Horváth Veronika, Bernát Imola Tímea, Borbás Gergő, Gregus László, Janó Anna, Madaras Attila, Szőke Gábor, Varju Nándor
Zene: Szőllősi Dániel
Ha nem jártál még improvizációs előadáson:
- Igen, ez valóban egy olyan előadás, aminek jelenetei, karakterei nincsenek előre meghatározva.
- Tényleg nincs szövegkönyv.
- Nem próbáltunk be előre jeleneteket, viszont sokat tréningezünk, hogy bátran mondjunk igent az ismeretlenre.
A színpad a színészeké és közreműködőké – nézői széked biztonságából figyelheted, mi történik az előadásban, ugyanakkor ha szeretnél, adhatsz nekünk inspirációt.
Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.
A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei…
Jonas Kaufmann, a sokoldalú német tenor, a budapesti közönség régi kedvence ezúttal a külföldön legismertebb magyar komponisták népszerű műveiből válogat.
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!