Programm


Interaktivitás. Workshop Sztojánovits Andreával

Interaktivitás. Workshop Sztojánovits Andreával

Csontváry Kosztka Tivadar halálának 100. évfordulója, valamint a MODEM 13. születésnapja alkalmából egy rendkívüli projektre invitáljuk a diákokat és a pedagógusokat.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: 2019. September 29. Sonntag, 15:00

Csontváry Kosztka Tivadar halálának 100. évfordulója, valamint a MODEM 13. születésnapja alkalmából egy rendkívüli projektre invitáljuk a diákokat és a pedagógusokat szeptember 28. és október 6. között. 

Az évfordulók kapcsán valós idejű paint mapping és audiovizuális installációkkal kíséreljük meg több mint egy héten keresztül összekapcsolni a századforduló és a ma – és a jövő – világát, alkotói módszereit, technikáját. Az egyedülálló projekt célja megmutatni, miért is lehet izgalmas egy galéria vagy egy múzeum akár a gyerekek számára, mekkorára tágulhat a valós idejű tér, mire is jó egy gigantikus projektor, egy érintés nélküli vezérlő vagy egyáltalán: mi mindenre használhatók még a mobilok. Ezen a kiállításon nem kell eltenni a telefonokat, sőt: azokkal saját kis projektek is megvalósíthatók, miközben Csontváry világában elmerülve beléphetnek a diákok Baalbek házai közé vagy megmozgathatják A magányos cédrus ágait.

A szokatlan projekt keretében Csontváry három ikonikus munkáját jelenítjük meg a földszinti kiállítótérben, olyan formában, amely a mobiltelefonokat és egyéb csúcstechnológiai eszközöket napi szinten használó kisebb és nagyobb gyerekek, diákok számára még közelebb hozza a századforduló festészetének egy szeletét. A három ikonikus alkotás – A magányos cédrus, A nagy Tarpatak völgye a Tátrában, Baalbek – három különböző technikai eljárás révén vonja be és ösztönzi interakcióra a látogatókat. Ezen a tárlaton a mobiltelefont is bekapcsoljuk a „munkába”: a közönség saját mobilja segítségével a kiállításon eredetiben is szereplő Vihar a pusztán című képet is megmozgathatja (valós érintés nélkül). 

A „tárlat” egy workshop teremmel zárul, ahol a diákok saját maguk is kipróbálhatják, miként mozgathatnak meg egy képrészletet, mitől hullámzik vagy épp torzul a festmény, milyen szoftverekkel hogyan hozhatók létre interakciók, mi is az a VJ, és a különböző effektek révén mi minden történhet még egy képpel. 

A projekt művészeti vezetője: Sztojánovits Andrea
Alkotók: Álmos Gergely / mïus (zene); Kovács Ivó (animáció); Sztojánovits Andrea (animáció, interaktivitás); Tóth Gergő (animáció). Külön köszönet: Szendeff Dániel, Triff Adorján (MogulAudio)



A mai csúcstechnológia javát felvonultató projektre az iskolai csoportokat előzetes bejelentkezés alapján fogadjuk, szeptember 30. (hétfő) és október 4. (péntek) között, minden nap 8-tól 16 óráig, óránkénti bontásban. Ez alatt folyamatosan biztosítjuk a workshop terem használatát a szükséges eszközökkel, technikával és személyi segítséggel. A részvétel óvodások, általános és középiskolások, valamint egyetemi hallgatók részére 500 Ft / fő. A kísérő pedagógusoknak ingyenes. 

Bejelentkezés hétköznapokra óvodai és iskolai csoportoknak: csontvary.modem@gmail.com, további információk: +36/20-214-6845

Unser Angebot


A Postmodern Jukebox 2026-ban „THE FUTURE IS VINTAGE” címmel indul világkörüli turnéra! Hazánkon kívül ellátogatnak az Egyesült Királyságba, Európába, Ausztráliába és Új-Zélandra is. A zenészekből, énekesekből és táncosokból álló fantasztikus csapat 2026. június 10-én a Margitszigeti Színház közönségéhez hozza el a legnagyobb slágereket – a 70-es évek rockhimnuszaitól és a 80-as évek britpop dallamaitól egészen napjaink poplistás kedvenceiig, filmzenékig és videojáték-témákig.

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Follow us!


Angebote


KISS ÁDÁM 40/20

MVM Dome

Kiss Ádám humorista életének eddigi legnagyobb estje, amelyen egyszerre ünnepli a 40. születésnapját és 20 éves pályafutását. Ez egy soha…

OPERA bérletek 2026/2027

Magyar Állami Operaház

Elindult a bérletvásárlás az OPERA "Keleti éj szezon" 2026/2027 előadásaira! A Premier- és Szabadbérlet vásárlás 2026. március 6. – április…

Szállj fel a cirkusz nagy körhintájára, ahol az álmok életre kelnek. Világszámok és fiatal magyar tehetségek várnak Ringlispíl című előadáson.

Accessibility menu
Increase font size
100%

Verschenken Sie jegy.hu
Geschenkgutscheine!

Die Geschenkgutscheine können für Ticketkäufe auf der Webseite www.jegy.hu verwendet werden, für beliebige Veranstaltungen (Theater, Konzerte, Festivals, Sportveranstaltungen) in unserem System.

Interticket
Kulturkarte

Mithilfe der Dienstleistungen der Kulturkarte stehen Arbeitnehmern und Arbeitgebern die höchsten, momentan angewandten Ermäßigungen zur Verfügung.

Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!