Program


Indul a bakterház

Indul a bakterház

Színház Határok Nélkül
​Rideg Sándor- Tímár Péter: Indul a bakterház
Thália Színház Kassa
vígjáték- két felvonás - 100 perc


 više

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Četvrtak, Novembar 06 2025 18:00

Regős Bendegúz, a tanyasi kisfiú szolgálatra szegődik a bakterházba. Istenháta mögötti ez 

a vasútállomás, de ennek a csavaros eszű, minden csínyre kapható gyereknek a világ közepének tűnik. Mintha mesevilágba került volna, ahol három nap egy esztendő. A fiú szemében a valóság egy milliméterrel megemelkedik, szinte lebeg és a szereplők mesehősökké válnak. Bendegúz a legkisebb szegénylegény, a lusta bakter a tutyimutyi élhetetlen öreg király, a banya a hétfejű sárkány és a gonosz mostoha keveréke, van tündérszép menyasszony, furfangos csodadoktor, mindenféle pénzéhes, fukar, ügyeskedő figura.  Regős Bendegúznak az eszénél és pimaszságánál csak az igazságérzete nagyobb. Felveszi a harcot mindennel, ami nem tetszik neki. Mint egy igazi népi, falusi történetben van itt lakoma és lakodalom, betegség és csodás gyógyulás, kísértetjárás és jó és rossz mitikus párharca. Persze minden egy kicsit másképp, mint a komoly történetekben, csak bírja 

a rekeszizom. Végül, mindenki elnyeri méltó büntetését, ami maga a hétköznapi élet és Bendegúz jutalma, pedig a világraszóló élettapasztalat. Az Indul a bakterházat a rendező és 

a társulat áttette Gömör környéki közegbe, palócul és mindenféle egyéb tájszólásban szólalnak majd meg a színészek.

Szereplők:

SZABÓ BAKTER - Ollé Erik
TOPPANCS MIHÁLY, a PATÁS – Bocsárszky Attila 
REGŐS BENDEGÚZ -  Gajdos Krisztián m.v. / Várady Áron m.v.
BANYA -  Kövesdi Szabó Mária m.v.
TALPAS ROZÁLIA - Nagy Kornélia 
BUGA JÓZSI, a piócás ember - Nádasdi Péter
CSENDŐR I., BÁB I. – Madarász Máté
CSENDŐR II., BÁB II. – Klinga Péter m.v.
KERESKEDŐ – Richtárcsik Mihály m.v.
ROZI ANYJA – Szabadi Emőke
ROZI APJA – Illés Oszkár

Adaptáció és dalszövegek: Megyeri Zoltán
Dramaturg: Forgács Miklós
Zenei válogatás: Lakatos Róbert
Díszlet- és jelmeztervező: Gadus Erika 
Mozgás: Bocsárszky Attila, Richtárcsik Mihály 
Báb konzultáns: Peter Orgován 
Bábok gyártása: Péter Krisztína, Pavol Červeniak
Light design: Majoros Róbert
Rendezőasszisztens: Derján Angelika

Rendező:  Megyeri Zoltán

Naša ponuda


Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

musical Szöveg: TIM RICE Zene: ANDREW LLOYD WEBBER Hangszerelte: DAVID CULLEN Fordította: Bárány Ferenc

A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!

Pratite nas!


Preporuka


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Minden Walk My World normál jegy most csak 12 900 Ft! Ne maradj le egy felejthetetlen élményről! Rajongóknak kötelező!

Ad

Szegedi Szabadtéri Játékok 2026 Szép

Szegedi Szabadtéri Játékok, Dóm tér

Szegedi Szabadtéri: ahol zene és kaland találkozik! Hősök hajnala, A 3 testőr, Cinefonic, Carmen és Wicked hazánk legnagyobb színpadán!t.

Ad

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Prijavite se na naš newsletter!

Budite prvi koji će dobiti infromacije u vezi svih najboljih predstojećih događaja

Upozorenje! Vreme će uskoro isteći!
Preostalo vreme:
00:00

ulaznica (e) u korpi

ukupno:


Rok je istekao. Molimo, ponovo stavite stavke u korpu.